Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Niespokojny sen u niemowlaka – co zrobić, by noc była przespana?

Mój półroczny syn śpi bardzo niespokojnie. Budzi się w nocy, domagając się piersi. W ciągu dnia też nie chce spać, przez co coraz trudniej funkcjonuję. Co może być przyczyną niespokojnego snu u niemowlaka? Co mogę zrobić, by syn lepiej spał?

Odpowiedź

Okres niemowlęctwa to bardzo intensywny czas rozwoju dziecka. Każdy, nawet niepozorny bodziec może okazać się dla niego bardzo dużym, pobudzającym impulsem. Zdecydowanie ważne jest, by w drugiej połowie dnia, a szczególnie wieczorem dołożyć wszelkich starań, by wyciszyć dziecko, wyeliminować z jego otoczenia intensywne bodźce świetlne czy dźwiękowe. Ważne też, by nie przemęczać niemowlaka. Gdy jest zmęczone, paradoksalnie trudniej zasypia i gorzej śpi. Skoro syn domaga się piersi w nocy, z pewnością potrzebuje bliskości mamy. Niewykluczone też, że przyczyną niespokojnego snu u syna są wyrzynające się ząbki.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.