account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Ortopeda: jak przebiega teleporada?

Redakcja02.11.2021Aktualizacja: 07.10.2022

Choć ortopeda online nie poskłada złamanych kości, w niektórych sytuacjach warto zasięgnąć jego porady. W dobie pandemii umówienie się na spotkanie w gabinecie stacjonarnym jest nie tylko utrudnione, ale i ryzykowne. Jeśli nie potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz porozmawiać z lekarzem ortopedą przez telefon. Za pośrednictwem telewizyty uzyskasz też receptę na leki – jeśli tylko specjalista stwierdzi, że konieczne jest wdrożenie leczenia.


ortopeda-kiedy-potrzebna-jest-teleporada

Polecane

laryngolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Laryngolog: jak może pomóc ci podczas e-wizyty?
02.11.2021
gastrolog-jak-moze-pomoc-ci-poczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Gastrolog: jak może pomóc ci podczas teleporady?
02.11.2021
endokrynolog-online-jak-przebiega-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Endokrynolog: jak przebiega konsultacja online i jak się do niej przygotować?
02.11.2021
lekarz-chorob-zakaznych-jak-moze-pomoc-ci-online
Telemedycyna
1 min.
Lekarz chorób zakaźnych: kiedy skorzystać z e-wizyty?
03.11.2021
Spis treści
  1. Lekarz ortopeda - czym się zajmuje i co leczy?
  2. Wizyta u ortopedy – kiedy wystarczy porada online?
  3. Czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady u ortopedy?
  4. Teleporada u ortopedy – o co pytać i jakie dolegliwości zgłosić?

Lekarz ortopeda - czym się zajmuje i co leczy?

Zapewne orientujesz się, co leczy ortopeda. W skrócie można powiedzieć o nim „lekarz od kości”, choć zajmuje się również mięśniami, więzadłami i stawami – całym układem ruchu. Nie jest to tylko lekarz od złamań – zakres jego specjalizacji obejmuje leczenie urazów, zwyrodnień, dolegliwości ze strony kręgosłupa i wad postawy. Lekarz ortopeda ma szeroką wiedzę m.in. o anatomii i patologii ruchu. Może zalecić pacjentowi leczenie farmakologiczne, rehabilitację, operację lub skierować go na szczegółowe badania.

Wizyta u ortopedy – kiedy wystarczy porada online?

Bardzo bolą cię plecy? Doświadczyłeś zwichnięcia, stłuczenia lub naciągnąłeś mięsień? Masz problem z kolanem, biodrem lub łokciem? Konsultacja ortopedyczna w wielu przypadkach może pomóc ci szybciej wrócić do sprawności. Możesz też potraktować ją jako sposób na weryfikację, czy konieczna jest osobista wizyta u ortopedy. Być może wcale nie będziesz musiał wychodzić z domu, aby zadbać o swoje zdrowie. Dzięki Welbi zrobisz to zdalnie.

Lekarz ortopeda oceni twój stan zdrowia, zaleci procedury postępowania i – jeśli uzna, że konieczna jest lekoterapia – wystawi ci e-receptę. Za pośrednictwem teleporady możesz uzyskać również zwolnienie lekarskie online od ortopedy – jeśli lekarz stwierdzi, że to niezbędne. Nie tylko dotkliwy ból kręgosłupa, ale i zwichnięcie może uniemożliwiać ci wykonywanie obowiązków na wielu stanowiskach pracy.

A może nie jest to twoja pierwsza wizyta u ortopedy? Jeśli na stałe przyjmujesz określone lekarstwa, ortopeda podczas e-wizyty może przepisać je bez kontaktu osobistego. W niektórych sytuacjach nie będziesz nawet musiał rozmawiać z lekarzem – jeśli nie ma przeciwwskazań, e-recepta dotrze do ciebie w ciągu 12-24 godzin od wysłania formularza w systemie Welbi. Platforma jest bardzo przyjazna i gwarantuje obsługę od rana do wieczora (nawet w weekendy i święta). Możesz liczyć na kontakt medyczny w krótkim czasie od zgłoszenia lub w innym pasującym ci terminie.

Czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady u ortopedy?

Zastanawiasz się, czy do ortopedy trzeba mieć skierowanie? Jeśli chcesz skorzystać ze świadczeń w ramach NFZ, to tak. Jeśli jednak umawiasz się do lekarza ortopedy online w Welbi – skierowanie do ortopedy nie jest ci potrzebne. Ponadto zyskasz na czasie i zaoszczędzisz sobie stresu związanego z dojazdem, przebywaniem w przychodni i oczekiwaniem w kolejce.

Teleporada u ortopedy – o co pytać i jakie dolegliwości zgłosić?

Konsultacja lekarska online z ortopedą różni się od stacjonarnej, jednak niekiedy wystarczy sam wywiad z pacjentem, aby trafnie zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie kroki. Możesz zanotować, co chciałbyś przekazać lekarzowi ortopedzie – uwzględnij wszystkie dolegliwości związane z układem ruchu, zwłaszcza kości i stawów. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną z tego zakresu, miej ją przy sobie lub wcześniej załącz ją w systemie.

Jak wygląda wizyta u ortopedy? W tym przypadku jest to po prostu specjalistyczna rozmowa. Poinformuj lekarza o lekach, jakie przyjmujesz i niepokojących Cię objawach. Jeśli nie jesteś pewny, czy Twoje dolegliwości związane są z tematyką telewizyty – rozwiej wątpliwości, pytając o nie lekarza.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
kiedy-udac-sie-do-pulmonologa-jakie-choroby-leczy-ten-specjalista
Telemedycyna
1 min.
Kiedy udać się do pulmonologa? Jakie choroby leczy ten specjalista?
31.08.2021
skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
termolezja-co-to-jest-jakie-sa-skutki-uboczne
Fitness
1 min.
Termolezja - co to jest? Jakie są skutki uboczne?
30.07.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.