Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Pasożyty

Pasożyty – czemu są tak groźne?

Poznając tematy z kategorii dotyczącej pasożytów, dowiesz się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Pasożyty ludzkie potrafią być zupełnie niewidoczne. Najczęściej o zakażeniu człowiek dowiaduje się, dopiero kiedy objawy są bardzo silne. Tymczasem pasożyty mogą już wyrządzić w naszym organizmie ogromne szkody – wysysać krew, zjadać mięśnie i inne tkanki, a nawet porażać mózg. Ich wpływ na organizm zwiększa się wraz z czasem, w jakim się w nim znajdują. Dlatego tak ważne jest, aby umieć rozpoznać pierwsze objawy.

Pasożyty – czego ciekawego możesz się o nich dowiedzieć?

Teksty z omawianej kategorii odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące pasożytów. Będziesz wiedział, co robić, kiedy pasożyty zaatakują Twój organizm, do kogo powinieneś się zgłosić oraz jak wygląda tradycyjne odrobaczanie. Przeglądając artykuły dotyczące pasożytów, poznasz ich najpowszechniejsze rodzaje oraz dowiesz się, czym się charakteryzują. Teksty dotyczą np. glisty ludzkiej, tasiemca, nużycy, włosogłówki oraz owsików. Zapoznasz się ze schematem działania w przypadku rozwinięcia się poszczególnych etapów zainfekowania organizmu. Niektóre z badań diagnostycznych sprawdzają się lepiej od innych w zależności od etapu życia, na którym jest pasożyt.

Najnowsze

wlosoglowka-jak-wyglada-jakie-daje-objawy
Zdrowie
1 min.
Włosogłówka - jak wygląda? Jakie daje objawy?
Emilia Kruszewska31.10.2021
Ad

Polecane

domowe-sposoby-na-wszy-jak-sie-pozbyc-tych-pasozytow
Zdrowie
1 min.
Domowe sposoby na wszy
01.06.2022
wszy-skad-sie-biora-wyglad-objawy
Zdrowie
1 min.
Wszy – skąd się biorą, jak wyglądają i jak się nimi zarazić?
31.05.2022
co-odstrasza-wszy-jak-najlepiej-zapobiegac-wszom.jpg
Zdrowie
1 min.
Skuteczne metody odstraszania wszy
31.05.2022
pasozyty-ludzkie-jakie-sa-rodzaje-jakie-daja-objawy
Zdrowie
3 min.
Pasożyty ludzkie - jakie są rodzaje? Jakie dają objawy?
31.10.2021
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.