account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Pediatra online - umów się na konsultację online!

Pilnie potrzebujesz konsultacji medycznej dla swojego dziecka? Umów się na e-wizytę z jednym z naszych specjalistów, a w krótkim czasie otrzymasz profesjonalną pomoc.

Umów się na teleporadę
Pediatra online
już od79 zł
Teleporada u pediatry

Wybierz termin i umów e-wizytę u pediatry

Pediatria jest dziedziną medycyny obejmującą nie tylko choroby wieku dziecięcego, ale również opiekę nad prawidłowym rozwojem najmłodszych. Od pierwszych dni życia dziecka odpowiednia opieka medyczna ma na celu profilaktykę i ewentualne leczenie wszelkich nieprawidłowości, jakie są stwierdzane na wczesnym etapie życia.

Potrzebujesz konsultacji medycznej dla swojego dziecka, a nie chcesz czekać na wizytę w długich kolejkach? Wybierz dowolny termin i godzinę i poczekaj, aż skontaktuje się z Tobą jeden z naszych specjalistów.

Umów teleporadę
Teleporada u pediatry online

W czym może pomóc Ci pediatra online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia na dziecko

Najczęstszymi problemami, z jakimi zgłaszają się rodzice z maluchami, są: kaszel, katar, podwyższona temperatura czy biegunka u dziecka. Indywidualne podejście do każdego małego pacjenta umożliwia osiągnięcie najlepszych efektów leczenia.

Jak pediatra może Ci pomóc? Skorzystaj z telekonsultacji, jeśli chcesz uzyskać poradę w przypadku występowania u dziecka:

 • kaszlu,

 • kataru,

 • podwyższonej temperatury,

 • biegunki,

 • wymiotów,

 • zaparć,

 • zmian na skórze,

 • chorób wymagających natychmiastowego leczenia, np. ostrego zapalenia krtani.

W trakcie wizyty online nasi specjaliści udzielą Ci profesjonalnej porady, obejmującej w razie obecności wskazań wystawienie skierowania, e-recepty lub e-zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem.

Wizyta online z dzieckiem u pediatry – jak to działa?

Telekonsultacja z pediatrą jest dobrym rozwiązaniem, jeśli Twoje dziecko odczuwa duży stres podczas wizyt w gabinecie lekarskim. Bezpieczne, znane otoczenie zapewni maluchowi poczucie komfortu i ułatwi przebieg porady. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku występowania u dziecka ostrych objawów. Telekonsultacja pozwoli na szybkie podjęcie odpowiednich kroków w procesie leczenia, np. jeśli okaże się to konieczne, lekarz może natychmiastowo wystawić e-receptę na potrzebne leki, a także skierować na dalsze badania. Przeprowadzenie dokładnego wywiadu umożliwi lekarzowi indywidualne podejście do problemu Twojego dziecka oraz podjęcie decyzji co do najlepszego sposobu leczenia.

Do e-wizyty warto przygotować:

 • książeczkę zdrowia dziecka,

 • kartę ciąży, wyniki badań prenatalnych oraz kartę informacyjną ze szpitala w przypadku konsultacji noworodka,

 • wyniki badań dodatkowych z krwi, badań obrazowych (np. USG) oraz innych, jeśli uważasz, że są istotne do przedstawienia lekarzowi,

 • wszelkie inne dokumenty, jeśli uważasz, że są istotne w procesie leczenia,

 • numer PESEL dziecka – konieczny do wystawienia e-recepty,

 • numer PESEL opiekuna – niezbędny w przypadku potrzeby orzeczenia o niezdolności do pracy z tytułu opieki nad chorym dzieckiem.

Pediatra online
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Pediatra online

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

Gdy Twoje dziecko choruje, chcesz otrzymać fachową poradę jak najszybciej. Konsultacja online umożliwi Ci skorzystanie z profesjonalnej porady w szybki i prosty sposób, bez potrzeby wychodzenia z domu. Ważną zaletą telekonsultacji pediatrycznych jest uniknięcie wizyty w przychodni, w której Twój maluszek mógłby być narażony na zarażenie się dodatkowymi patogenami, pochodzącymi od innych chorych dzieci czekających w kolejce. To wygodna forma konsultacji lekarskiej zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Pediatra na 5

"Niezwykle miła ze świetnym podejściem do dziecka Pani Doktor!"

A. K.

Bez uwag.

"Pani doktor była bardzo pomocna i kompetentna."

A.

Wszystko jest bardzo profesjonalne

"Szybko, sprawnie i miło! Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

M.

Często zadawane pytania

Pediatra zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem chorób dzieci – od pierwszego dnia życia do ukończenia 18 lat. Poza udzielaniem porad dotyczących całego spektrum schorzeń u najmłodszych pacjentów pediatra udziela konsultacji w sprawie szczepień ochronnych. Podczas wizyty może doradzić, jakie kolejne kroki powinno się podjąć w procesie diagnostycznym, np. zaleci wizytę stacjonarną, skieruje na badania, wystawi e-receptę.

W ramach konsultacji online lekarz może zadecydować o konieczności wprowadzenia lub kontynuacji leczenia farmakologicznego, a także orzec o czasowej niezdolności rodzica do pracy z tytułu opieki nad chorym dzieckiem. W takim wypadku pediatra ma możliwość wypisania e-recepty lub e-zwolnienia.

Decyzję co do konieczności wykonania badań dodatkowych pediatra podejmuje po szczegółowym wywiadzie z rodzicem małego pacjenta. W zależności od podejrzewanego schorzenia specjalista może skierować dziecko na badania krwi, moczu, badania mikrobiologiczne (w kierunku zakażenia bakteriami lub grzybami), EKG, USG jamy brzusznej lub badanie RTG.

Na podstawie dokładnego badania podmiotowego (wywiadu) lekarz może orzec o czasowej niezdolności do pracy z tytułu opieki nad chorym dzieckiem. Takie zwolnienie może wystawić nawet 3 dni wstecz, a w przypadku hospitalizacji – za cały okres pobytu w szpitalu.

Dokumenty lub zdjęcia, które mogą być potrzebne podczas konsultacji, prześlij przez Portal Pacjenta przed umówioną godziną telekonsultacji. Jeśli wystąpi taka potrzeba, możesz to też zrobić do 24 godzin po wizycie. Gwarantujemy, że przesyłane dane pozostają do wglądu jedynie specjalisty udzielającego porady i są przechowywane całkowicie bezpiecznie.

Udział w wizycie online dziecka ma znaczenie szczególnie w przypadku dzieci starszych, które są w stanie opowiedzieć o swoich dolegliwościach. Teleporady często odbywają się bez udziału niemowląt i małych dzieci. Przed konsultacją może być konieczne wykonanie zdjęcia np. zmian na skórze dziecka.

Konsultację pediatryczną opłacisz w szybki i wygodny sposób przelewem internetowym, kartą płatniczą lub blikiem.

Przed rozpoczęciem konsultacji wyjaśnij maluchowi, czym jest wizyta online, zmierz mu temperaturę, a w razie posiadania odpowiedniego aparatu także ciśnienie krwi i tętno. Upewnij się, że masz pod ręką numer PESEL swój i dziecka (niezbędne do wystawienia e-zwolnienia lub e-recepty), książeczkę zdrowia dziecka oraz wszelkie dokumenty i wyniki badań, które mogą być istotne dla lekarza.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.