account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
FitnessRegeneracja i wellness 1 min.

Peeling kawitacyjny w domu – wszystko, co musisz wiedzieć.

Sylwia Brodniewska 29.10.2021Aktualizacja: 30.09.2022

Istnieje wiele sposobów na złuszczanie naskórka. Coraz więcej osób wybiera peeling kawitacyjny, w szczególności wykonywany w domu. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest niewielkie, a jego obsługa bardzo łatwa. Dowiedz się, jak często wykonywać peeling kawitacyjny w domu i jakie możesz uzyskać efekty.


peeling-kawitacyjny-w-domu-jakie-daje-efekty
pexels.com

Polecane

kapiel-kwasoweglowa-sucha-morka-jakie-ma-dzialanie
Fitness
2 min.
Kąpiel kwasowęglowa - sucha, mokra. Jakie ma działanie?
30.07.2021
masaz-na-worki-pod-oczami-jak-go-wykonac
Fitness
1 min.
Masaż na worki pod oczami - jak go wykonać?
21.01.2022
smalec-gesi-na-zmarszczki-jak-dziala-na-twarz
Fitness
1 min.
Smalec gęsi na zmarszczki - jak działa na twarz?
24.01.2022
kozieradka-na-zmarszczki-jakie-daje-efekty
Fitness
1 min.
Kozieradka na zmarszczki - jakie daje efekty?
24.01.2022
Spis treści
  1. Peeling kawitacyjny w domu – co to jest?
  2. Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?
  3. Peeling kawitacyjny w domu – efekty
  4. Kto nie powinien wykonywać peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny w domu – co to jest?

Jeszcze do niedawna peeling kawitacyjny można było wykonać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Jednak teraz możesz wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu. Kawitacja to jedna z metod oczyszczania skóry. W przeciwieństwie do peelingu mechanicznego jest delikatniejsza, dzięki czemu może być również stosowana u osób z wrażliwą skórą. Peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które są emitowane przez specjalne urządzenie. Dla ludzkiego ucha są one niesłyszalne. Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i łatwy w wykonaniu. Wiedząc, jak zrobić peeling kawitacyjny w domu, będziesz w stanie samodzielnie oczyszczać skórę, usuwając martwy naskórek, pobudzając regenerację komórek i stymulując produkcję kolagenu

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Domowy peeling kawitacyjny można wykonać jedynie, mając odpowiednie urządzenie. Zazwyczaj są one bezprzewodowe i kosztują od 150 złotych. Składają się z korpusu oraz metalowej szpatułki. Zanim jednak rozpoczniesz wykonywanie peelingu kawitacyjnego, musisz dokładnie oczyścić skórę twarzy. Najlepiej sprawdzą się do tego kosmetyki takie jak płyn micelarny, pianka do oczyszczania skóry lub żel do mycia. Zdejmij wszystkie metalowe przedmioty, np. spinki, opaski czy gumki do włosów z metalowymi elementami, z obszaru poddawanego zabiegowi. Nie zapomnij o biżuterii. Pamiętaj, że podczas zabiegu musisz zwilżać skórę twarzy, dlatego przygotuj sobie miseczkę z wodą lub hydrolatem, np. różanym, i kilka wacików kosmetycznych. W peelingu kawitacyjnym ważna jest kolejność wykonywanych czynności. Aby prawidłowo przeprowadzić zabieg, postępuj krok po kroku zgodnie z poniższą procedurą:

  • Włącz urządzenie, ustawiając je na tryb kawitacji.

  • Przy pomocy nasączonego wacika zwilż skórę twarzy i przyłóż szpatułkę urządzenia do twarzy pod kątem ok. 45 stopni.

  • Wykonuj płynne, delikatne ruchy, nie zapominając o ciągłym nawilżaniu skóry. Dobrym sposobem jest podzielenie twarzy na partie: policzki, nos, czoło, broda i wykonywanie tych samych ruchów w każdym z tych obszarów. Podczas zabiegu omijaj okolice oczu oraz ust.

  • Na koniec przemyj twarz płynem micelarnym i nałóż ulubiony krem lub maseczkę. Dobrze sprawdzi się maska algowa, która ukoi skórę.

Po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie skóry, jednak to normalna reakcja, która powinna zniknąć po kilku godzinach. Tego dnia unikaj ekspozycji skóry na słońce.

Peeling kawitacyjny w domu – efekty

Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego może przynieść wiele korzyści. Już po pierwszym zabiegu skóra będzie wyraźnie gładsza i jaśniejsza. Twoja cera będzie oczyszczona z zaskórników, wągrów, dzięki czemu pory będą mniej widoczne. W przypadku cery tłustej zmniejszy się wydzielanie sebum, a skóra dłużej pozostanie matowa. Jak często wykonywać peeling kawitacyjny? Nie ma na to reguły, jednak w przypadku cery mieszanej lub tłustej warto przeprowadzać peeling raz w tygodniu przez 6 tygodni. Przy pozostałych typach skóry twarzy można wydłużyć czas między zabiegami do 2–4 tygodni. Osoby z cerą wrażliwą czy naczynkową również mogą sobie pozwolić na oczyszczenie twarzy tym sposobem. Peeling kawitacyjny jest zalecany osobom, które borykają się z trądzikiem zaskórnikowym lub rozszerzonymi porami. Dla uzyskania dobrych efektów warto wykonywać peeling kawitacyjny w serii 10–12 zabiegów. Peeling kawitacyjny w domu przyniesie najlepsze efekty osobom, które mają:

  • cerę tłustą, mieszaną lub cerę trądzikową,

  • mają widoczne zaskórniki, wągry, a także rozszerzone pory,

  • ich cera jest szara, zmęczona, ma ziemisty odcień,

  • skóra jest sucha, nie ma blasku.

Pierwsze efekty będzie można zauważyć już po pierwszym wykonanym zabiegu, dzięki czemu wiele osób ceni sobie ten rodzaj dbania o skórę.

Kto nie powinien wykonywać peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale warto pamiętać, w jakich sytuacjach nie powinien być wykonywany. Do przeciwwskazań należą:

  • niedoczynność lub nadczynność tarczycy,

  • nadciśnienie tętnicze,

  • stany zapalne skóry, aktywna faza trądziku,

  • zakażenia wirusowe lub bakteryjne,

  • ciąża,

  • grypa i przeziębienie,

  • uczulenie na materiał, z jakiego jest wykonana szpatułka,

  • stałe, metalowe przedmioty w obszarze poddawanym zabiegowi.

Zanim przystąpisz do wykonywania zabiegu, sprawdź, czy możesz go wykonać.

Źródła
  1. B. Drygas, M. Mrozowska, R. Szpindor, Twarz, szyja, dekolt. Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca. Podręcznik. Technik usług kosmetycznych, Wyd. Nowa Era, Warszawa 2014.
  2. M. Noszczyk, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, Wyd. Lekarskie, Warszawa 2012.
  3. (red) dr n. med. Izabela Wróblewska, dr hab. n. med. Joanna Maj, prof. nadzw. mgr Karolina Chilicka-Jasionowska, Aparatura kosmetyczna i metodologia zabiegów, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Opole 2013.
Author 
Sylwia Brodniewska
 picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

jakie-sa-najlepsze-cwiczenia-na-gorne-partie-ciala
Fitness
1 min.
Jakie są najlepsze ćwiczenia na górne partie ciała?
30.07.2021
maseczka-z-sody-oczyszczonej-na-wagry-na-tradzik
Fitness
1 min.
Maseczka z sody oczyszczonej - na wągry, na trądzik
28.10.2021
sauna-japonska-ganbanyoku-co-warto-o-niej-wiedziec
Fitness
1 min.
Sauna japońska ganbanyoku - co warto o niej wiedzieć?
30.07.2021
rozgrzewka-dla-dzieci-jak-powinna-wygladac
Fitness
2 min.
Rozgrzewka dla dzieci - jak powinna wyglądać?
30.07.2021
Popularne w kategorii Fitness
uczulenie-na-plyn-do-plukania-jak-wyglada
Zdrowie
2 min.
Uczulenie na płyn do płukania - jak wygląda?
28.10.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.