Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Czy picie alkoholu podczas okresu jest bezpieczne?

Czy picie alkoholu podczas okresu jest szkodliwe dla zdrowia?

Odpowiedź

Faza krwawienia (menstruacja) oznacza początek cyklu miesiączkowego. Podczas tego procesu organizm kobiety, krwawiąc, pozbywa się nabłonka macicy. Ulega on złuszczeniu. Czas menstruacji wiąże się więc z ogólnym osłabieniem organizmu. Alkohol jest substancją, której nadmierne spożywanie szkodzi zdrowiu. Spożycie jego większych ilości może więc mieć wpływ na przebieg menstruacji – krwawienie stanie się bardziej obfite, czas krwawienia wydłuży się, samopoczucie ulegnie pogorszeniu. Nie jest więc wskazane, aby kobieta podczas miesiączki spożywała alkohol.

lek. Wiktor Trela

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.