Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Po gastroskopii do pracy? Sprawdź, czy przysługuje Ci zwolnienie

Za miesiąc mam gastroskopię. Badanie ma się odbyć w godzinach porannych, a pracuję w tym dniu na drugą zmianę. Czy po gastroskopii mogę iść normalnie do pracy, czy powinienem otrzymać zwolnienie lekarskie?

Odpowiedź

Gastroskopia, czyli endoskopowe badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, jest wykonywana zazwyczaj bez znieczulenia ogólnego. Oznacza to, że po badaniu nie będzie Pan pod wpływem żadnych środków farmakologicznych, uniemożliwiających podjęcie czynności zawodowych. Gastroskopia nie jest wskazaniem do wystawienia zwolnienia lekarskiego, gdyż jest ono wypisywane z powodów chorobowych. Omawiane badanie jest jednak nieprzyjemne i część chorych decyduje się na wzięcie urlopu w danym dniu. W celu uzyskania skierowania na badanie lub omówienia wyników, można umówić się też na konsultacje lekarskie online.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.