Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Porady lekarskie online – dlaczego warto? 5 najważniejszych powodów

Redakcja

24.11.2021

Aktualizacja: 14.07.2022

Z różnych powodów nie jesteś w stanie dotrzeć do placówki medycznej na wizytę lekarską, a potrzebujesz wsparcia specjalisty? Możesz skorzystać z teleporady, aby otrzymać profesjonalną poradę. Masz wątpliwości czy to rozwiązanie jest dla ciebie? Sprawdź, jakie zalety ma telemedycyna.


porady-lekarskie-online-dlaczego-warto-5-najwazniejszych-powodow
pexels.com

E-wizyta lekarska – dlaczego warto z niej skorzystać?

Przeczytaj, jakie korzyści daje telemedycyna. Pięć najważniejszych z nich to:

1. Wygoda

Konsultacja lekarska online to przede wszystkim wygoda. Dlaczego? Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu. To także wygodna forma porady, jeśli np. nie wiesz dokładnie do jakiego specjalisty udać się na wizytę – w trakcie e-wizyty lekarz w miarę możliwości doradzi ci i pokieruje cię dalej.

2. Oszczędność czasu

Telewizytę umówisz w kilka minut. Jeśli chcesz zrobić to całkowicie zdalnie, wystarczy, że wypełnisz prosty formularz na naszej stronie – podasz dane niezbędne do identyfikacji twojej tożsamości przez lekarza, wybierzesz dogodny termin i godzinę oraz opłacisz e-wizytę.

3. Bezpieczeństwo

Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę – zdalną poradę lekarską. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni (np. wirusy powodujące infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych czy koronawiurs).

4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia

Czas, czas i jeszcze raz czas. Korzystając z usług telemedycznych na naszej stronie, możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (internistą i pediatrą) przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!

5. Stały monitoring zdrowia

E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe. Masz cukrzycę i chcesz być w stałym kontakcie z diabetologiem? A możesz zmagasz się z jedną z chorób autoimmunologicznych? Telemedycyna umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.

  • A co mówią o zaletach telemedycyny lekarze? Obejrzyj wideo

Źródło filmu: youtube.com

E-wizyty – dla kogo? Przykłady

E-wizyta jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz szybkiej porady lekarskiej – bez wychodzenia z domu. Dla kogo możesz byś szczególnie przydatna?

  • Telekonsultacje dla osób, które mają daleko do lekarza

Jeśli posiadasz telefon, nie musisz obawiać się o brak placówki medycznej w najbliższej okolicy. Telekonsultacje pozwalają na sprawne połączenie się ze specjalistą bez względu na to, w którym miejscu na ziemi się znajdujesz – może to być bowiem nie tylko znacznie oddalona od miasta wieś, ale nawet miejscowość za granicą.

  • E-wizyta dla osób starszych i z trudnościami w poruszaniu się

Jesteś osobą starszą? A może opiekujesz się seniorem? Wykorzystaj wszystkie zalety telemedycyny – korzystając z e-wizyty porozmawiasz z lekarzem z domu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z teleporady, przekonasz się jak wygodne i oszczędne czasowo mogą być e-wizyty u specjalistów.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Najchętniej czytane

kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
ortopeda-co-leczy-z-jakimi-objawami-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda – co leczy? Z jakimi objawami udać się na wizytę?
11.02.2022
kto-leczy-osteoporoze-kto-jest-w-grupie-ryzyka
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z osteoporozą? Czy warto skorzystać z e-wizyty?
02.12.2021
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.