Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaPorady 1 min.

Porady lekarskie online – dlaczego warto? 5 najważniejszych powodów

Redakcja

24.11.2021

Aktualizacja: 13.12.2022

Z różnych powodów nie jesteś w stanie dotrzeć do placówki medycznej na wizytę lekarską, a potrzebujesz wsparcia specjalisty? Możesz skorzystać z teleporady, aby otrzymać profesjonalną poradę. Masz wątpliwości czy to rozwiązanie jest dla ciebie? Sprawdź, jakie zalety ma telemedycyna.


porady-lekarskie-online-dlaczego-warto-5-najwazniejszych-powodow
pexels.com

Polecane

chore-dziecko-na-wakacjach-gdzie-szukac-pomocy
Telemedycyna
1 min.
Chore dziecko na wakacjach – gdzie szukać pomocy
27.08.2021
zaburzenia-odzywiania-do-kogo-udac-sie-po-pomoc
Telemedycyna
1 min.
Zaburzenia odżywiania – do kogo udać się po pomoc? Jak wygląda leczenie?
01.12.2021
zawroty-glowy-przy-wstawaniu-kto-je-leczy
Telemedycyna
1 min.
Zawroty głowy przy wstawaniu - kto je leczy?
01.12.2021
infekcje-gornych-drog-oddechowych-kiedy-udac-sie-do-lekarza
Telemedycyna
1 min.
Infekcje górnych dróg oddechowych – kiedy udać się do lekarza?
18.11.2021
Spis treści
 1. E-wizyta lekarska – dlaczego warto z niej skorzystać?
 2. 1. Wygoda
 3. 2. Oszczędność czasu
 4. 3. Bezpieczeństwo
 5. 4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia
 6. 5. Stały monitoring zdrowia
 7. E-wizyty – dla kogo? Przykłady

E-wizyta lekarska – dlaczego warto z niej skorzystać?

Przeczytaj, jakie korzyści daje telemedycyna. Pięć najważniejszych z nich to:

1. Wygoda

Konsultacja lekarska online to przede wszystkim wygoda. Dlaczego? Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu. To także wygodna forma porady, jeśli np. nie wiesz dokładnie do jakiego specjalisty udać się na wizytę – w trakcie e-wizyty lekarz w miarę możliwości doradzi ci i pokieruje cię dalej. Jeśli okaże się to konieczne, wystawi również L4 online.

2. Oszczędność czasu

Telewizytę umówisz w kilka minut. Jeśli chcesz zrobić to całkowicie zdalnie, wystarczy, że wypełnisz prosty formularz na naszej stronie – podasz dane niezbędne do identyfikacji twojej tożsamości przez lekarza, wybierzesz dogodny termin i godzinę oraz opłacisz e-wizytę.

3. Bezpieczeństwo

Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę – zdalną poradę lekarską. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni (np. wirusy powodujące infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych czy koronawiurs).

4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia

Czas, czas i jeszcze raz czas. Korzystając z usług telemedycznych na naszej stronie, możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (internistą i pediatrą) przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!

5. Stały monitoring zdrowia

E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe. Masz cukrzycę i chcesz być w stałym kontakcie z diabetologiem? A możesz zmagasz się z jedną z chorób autoimmunologicznych? Telemedycyna umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.

 • A co mówią o zaletach telemedycyny lekarze? Obejrzyj wideo

Źródło filmu: youtube.com

E-wizyty – dla kogo? Przykłady

E-wizyta jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz szybkiej porady lekarskiej – bez wychodzenia z domu. Dla kogo możesz byś szczególnie przydatna?

 • Telekonsultacje dla osób, które mają daleko do lekarza

Jeśli posiadasz telefon, nie musisz obawiać się o brak placówki medycznej w najbliższej okolicy. Telekonsultacje pozwalają na sprawne połączenie się ze specjalistą bez względu na to, w którym miejscu na ziemi się znajdujesz – może to być bowiem nie tylko znacznie oddalona od miasta wieś, ale nawet miejscowość za granicą. Dzięki mozliwościom, jakie daje internet, cukrzyk może szybko skonsultować się z diabetologiem online, jeśli zaobserwuje u siebie zaostrzenie objawów choroby.

 • E-wizyta dla osób starszych i z trudnościami w poruszaniu się

Jesteś osobą starszą? A może opiekujesz się seniorem? Wykorzystaj wszystkie zalety telemedycyny – korzystając z e-wizyty porozmawiasz z lekarzem z domu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z teleporady, przekonasz się jak wygodne i oszczędne czasowo mogą być e-wizyty u specjalistów.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
neurolog-w-jaki-sposob-pomoze-ci-podczas-konsultacji-online
Telemedycyna
1 min.
Neurolog: jakie dolegliwości należy zgłosić specjaliście podczas porady online?
19.10.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
urolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Urolog: jak może pomóc Ci online?
03.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.