Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Kiedy najlepiej podawać lek na owsicę - pyrantelum?

Mój syn otrzymał od lekarza lek pyrantelum, ponieważ rozpoznano u niego owsicę. Czy pyrantelum podaje się rano czy wieczorem?

Odpowiedź

Pyrantelum można podać o dowolnej porze dnia, podczas posiłku lub niezależnie od niego, ponieważ nie wchodzi w interakcje z żywnością. Jest to ponadto lek stosowany jednorazowo, dlatego nie trzeba ustalać cyklicznej pory dla jego stosowania. Należy jedynie zwrócić uwagę, by nie łączyć go z preparatami na bazie teofiliny (leku stosowanego w leczeniu astmy). Trzeba też liczyć się z pogorszeniem ogólnego samopoczucia po przyjęciu leku, ponieważ u chorego mogą wystąpić nudności, wymioty, dolegliwości bólowe brzucha, senność, bezsenność albo inne niepożądane objawy. Warto więc podać lek o takiej porze, by później móc dziecko obserwować i zainterweniować w razie niepokojących dolegliwości.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.