Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Regeneracja

Regeneracja kojarzona jest przede wszystkim z relaksem i odpoczynkiem. Nasze ciało i umysł potrzebują resetu, zarówno po intensywnym treningu fizycznym, jak i po długotrwałym stresie czy męczącym dniu w pracy. Zastanawiasz się, jak regeneracja organizmu wpływa na samopoczucie i jakie są jej najpopularniejsze formy? Poznaj tajniki jogi i przekonaj się, jak skutecznie można zniwelować dokuczliwe objawy choroby stawów i kręgosłupa.

Co pomaga zregenerować organizm?

Myśląc o regeneracji ciała, często mamy przed oczami przyjemny relaks w SPA lub wizytę u ulubionego masażysty. Coraz chętniej korzystamy z wizyt w salonach odnowy biologicznej i nowych technik wyciszania. O taki relaks możesz zadbać również w zaciszu własnego domu. Bez względu na to, czy decydujesz się na szybką regenerację, czy masz znacznie więcej czasu, przekonaj się, że istnieją metody, z których skorzystasz bez względu na to, iloma minutami wolnego czasu dysponujesz.

Regeneracja, np. po treningu,jest najbardziej skuteczna, gdy przeprowadza się ją w ruchu. Po intensywnych ćwiczeniach warto skorzystać z jogi. Te sekwencje ruchowe pozwalają przede wszystkim na dokładne rozciągnięcie nadwyrężonych i zmęczonych mięśni, ułatwiają oddychanie i dają chwilę odpoczynku. Warto przy tym zadbać o odpowiedni nastrój. Zapal pachnące świece i włącz uspokajającą muzykę. Przekonasz się, że regeneracja organizmu jest znacznie prostsza, gdy odbywa się w ruchu – daje wówczas większe korzyści zdrowotne.

Najnowsze

spanie-na-brzuchu-czy-jest-zdrowe
Fitness
1 min.
Czy spanie na brzuchu jest zdrowe? Poznaj konsekwencje odpoczynku w tej pozycji
Katarzyna Grzyś-Kurka23.05.2023
Telewizyty nawet w ciągu godziny

Najchętniej czytane

bol-grzbietu-srodstopia-jakie-sa-przyczyny-co-robic
Fitness
1 min.
Ból grzbietu śródstopia - jakie są przyczyny? Co robić?
24.01.2022
oklady-z-cebuli-na-co-pomagaja-jak-stosowac
Fitness
1 min.
Okłady z cebuli - na co pomagają? Jak stosować?
24.01.2022
ile-kalorii-mozna-spalic-dzieki-plywaniu
Fitness
1 min.
Ile kalorii spala pływanie?
19.05.2021
nadmanganian-potasu-w-kapieli-jakie-ma-dzialanie-zdrowotne
Fitness
2 min.
Nadmanganian potasu w kąpieli - jakie ma działanie zdrowotne?
30.07.2021
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.