Regeneracja

Regeneracja kojarzona jest przede wszystkim z relaksem i odpoczynkiem. Nasze ciało i umysł potrzebują resetu, zarówno po intensywnym treningu fizycznym, jak i po długotrwałym stresie czy męczącym dniu w pracy. Zastanawiasz się, jak regeneracja organizmu wpływa na samopoczucie i jakie są jej najpopularniejsze formy? Poznaj tajniki jogi i przekonaj się, jak skutecznie można zniwelować dokuczliwe objawy choroby stawów i kręgosłupa.

Co pomaga zregenerować organizm?

Myśląc o regeneracji ciała, często mamy przed oczami przyjemny relaks w SPA lub wizytę u ulubionego masażysty. Coraz chętniej korzystamy z wizyt w salonach odnowy biologicznej i nowych technik wyciszania. O taki relaks możesz zadbać również w zaciszu własnego domu. Bez względu na to, czy decydujesz się na szybką regenerację, czy masz znacznie więcej czasu, przekonaj się, że istnieją metody, z których skorzystasz bez względu na to, iloma minutami wolnego czasu dysponujesz. Regeneracja, np. po treningu, jest najbardziej skuteczna, gdy przeprowadza się ją w ruchu. Po intensywnych ćwiczeniach warto skorzystać z jogi. Te sekwencje ruchowe pozwalają przede wszystkim na dokładne rozciągnięcie nadwyrężonych i zmęczonych mięśni, ułatwiają oddychanie i dają chwilę odpoczynku. Warto przy tym zadbać o odpowiedni nastrój. Zapal pachnące świece i włącz uspokajającą muzykę. Przekonasz się, że regeneracja organizmu jest znacznie prostsza, gdy odbywa się w ruchu - daje wówczas większe korzyści zdrowotne.

Najnowsze

Ad

Najchętniej czytane

dieta-biegacza-co-powinno-sie-w-niej-znalezc
OdżywianieFitness
2 min.
Dieta biegacza – co jeść i ile kalorii trzeba dostarczyć organizmowi?
17.05.2021
maseczka-z-miodu-na-twarz-na-wagry-i-tradzik
Fitness
1 min.
Maseczka z miodu na twarz - na wągry i trądzik
30.07.2021
jakie-sa-rodzaje-jogi-jak-wybrac-najlepszy-dla-siebie
Fitness
1 min.
Rodzaje jogi – jak wybrać najlepszą dla siebie metodę praktyki?
19.05.2021
joga-w-domu-jak-cwiczyc-jakie-cwiczenia-wybrac
Fitness
1 min.
Joga w domu – jak zacząć? Podstawy praktyki jogi
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.