Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Sposoby na rozcięty język

Dwa dni temu podczas jedzenia posiłku boleśnie rozciąłem sobie język. Mam niewielkie rozcięcie na jego czubku. Od tego czasu bardzo mnie boli i zastanawiam się, czy w ogóle się zagoi?

Odpowiedź

Język jest narządem szczególnie narażonym na urazy typu rozcięcia, przygryzienia, oparzenia itp. Na szczęście bardzo szybko się goi. W przeciągu paru dni nie powinno być śladu po urazie. Do tego czasu warto stosować niealkoholowe (w celu uniknięcia dodatkowego podrażnienia) płukanki odkażające. W celu zmniejszenia bólu pomocne może okazać się zanurzenie języka w schłodzonej wodzie. Do czasu wygojenia rany powinno się unikać jedzenia potraw drażniących (ostrych, gorących, kwaśnych) oraz spożywania alkoholu.

lek. Wiktor Trela

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.