Sposoby na ból

Ból, mimo że jest nieprzyjemnym doznaniem zmysłowym, to jednak odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. To sygnał alarmowy, który uświadamia nam, że w naszym ciele doszło do stanu zapalnego lub do innej niefizjologicznej sytuacji. Przeczytaj, jak należy postępować w przypadku bólu różnego pochodzenia.

Czym jest ból?

Ból może pojawić się w każdej chwili, bez względu na wiek. Najczęściej jest wynikiem urazu i ma charakter ostry i nagły. Jego odczuwanie jest bardzo indywidualną kwestią, jednakże w większości przypadków w momencie pojawiania się bólu szukamy metod na jego szybkie uśmierzenie. Z naszych tekstów dowiesz się m.in.:

  • jakie ćwiczenia należy wykonywać na bóle pleców i kolana,

  • jak można uśmierzyć ból zęba, karku i stawów,

  • jak rozpoznaje się i leczy rwę kulszową,

  • jakie są przyczyny kłucia w klatce piersiowej,

  • jakie objawy daje wypadający dysk,

  • jak domowymi sposobami można leczyć zapalenie ścięgna Achillesa.

Sposoby na łagodzenie bólu

Istnieje wiele sposobów na łagodzenie bólu. Najszybszą metodą jest skorzystanie ze środków przeciwbólowych w postaci tabletek, kapsułek lub pastylek do rozpuszczania w wodzie. Do niefarmakologicznych metod zalicza się m.in. ćwiczenia rozluźniające, akupunkturę, hydroterapię, fizjoterapię lub techniki oddechowe.

Warto jednak pamiętać, że długotrwały ból należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem, ponieważ może on świadczyć o poważnej chorobie wymagającej leczenia.

Najnowsze

Ad

Polecane

termolezja-co-to-jest-jakie-sa-skutki-uboczne
Fitness
1 min.
Termolezja - co to jest? Jakie są skutki uboczne?
30.07.2021
rodzaje-kleszczy-jakie-sa-najgrozniejsze
Zdrowie
2 min.
Rodzaje kleszczy - jakie są najgroźniejsze?
24.01.2022
wypadajacy-dysk-jakie-sa-objawy-jak-leczyc
Fitness
2 min.
Wypadający dysk – jakie są przyczyny i objawy tej przypadłości?
19.05.2021
zaburzenia-hormonalne-a-bole-glowy
Zdrowie
1 min.
Zaburzenia hormonalne a bóle głowy - jak przebiega migrena hormonalna
30.11.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.