Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Sposoby na ból

Ból, mimo że jest nieprzyjemnym doznaniem zmysłowym, to jednak odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. To sygnał alarmowy, który uświadamia nam, że w naszym ciele doszło do stanu zapalnego lub do innej niefizjologicznej sytuacji. Przeczytaj, jak należy postępować w przypadku bólu różnego pochodzenia.

Czym jest ból?

Ból może pojawić się w każdej chwili, bez względu na wiek. Najczęściej jest wynikiem urazu i ma charakter ostry i nagły. Jego odczuwanie jest bardzo indywidualną kwestią, jednakże w większości przypadków w momencie pojawiania się bólu szukamy metod na jego szybkie uśmierzenie. Z naszych tekstów dowiesz się m.in.:

  • jakie ćwiczenia należy wykonywać na bóle pleców i kolana,

  • jak można uśmierzyć ból zęba, karku i stawów,

  • jak rozpoznaje się i leczy rwę kulszową,

  • jakie są przyczyny kłucia w klatce piersiowej,

  • jakie objawy daje wypadający dysk,

  • jak domowymi sposobami można leczyć zapalenie ścięgna Achillesa.

Sposoby na łagodzenie bólu

Istnieje wiele sposobów na łagodzenie bólu. Najszybszą metodą jest skorzystanie ze środków przeciwbólowych w postaci tabletek, kapsułek lub pastylek do rozpuszczania w wodzie. Do niefarmakologicznych metod zalicza się m.in. ćwiczenia rozluźniające, akupunkturę, hydroterapię, fizjoterapię lub techniki oddechowe.

Warto jednak pamiętać, że długotrwały ból należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem, ponieważ może on świadczyć o poważnej chorobie wymagającej leczenia.

Najnowsze

Ad

Polecane

zapalenie-pecherza-u-dzieci-domowe-sposoby
Zdrowie
2 min.
Zapalenie pęcherza u dzieci - domowe sposoby
28.10.2021
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Zdrowie
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
termolezja-co-to-jest-jakie-sa-skutki-uboczne
Fitness
1 min.
Termolezja - co to jest? Jakie są skutki uboczne?
30.07.2021
bol-piszczeli-w-spoczynku-przy-chodzeniu
Fitness
2 min.
Ból piszczeli w spoczynku, przy chodzeniu
24.01.2022

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.