Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Co robić, gdy tabletka utknęła w przełyku?

Dwie godziny temu połknęłam dużą tabletkę. Mam wrażenie, że utknęła ona gdzieś w gardle i cały czas mnie drażni. Co robić, gdy tabletka utknęła w przełyku?

Odpowiedź

Opisywane objawy najprawdopodobniej są rzeczywiście jedynie wynikiem podrażnienia. Prawdopodobnie tabletka tak naprawdę nie utknęła w przełyku. Proszę spróbować domowych sposobów: popicia wodą, kaszlu, jedzenia chleba. Czy problemy z przełykaniem pojawiają się też podczas połykania innych pokarmów? Jeśli tak, ich przyczyną mogą być zaburzenia ruchów przełyku. W takim przypadku niezbędna jest konsultacja lekarska. Aby poprawić komfort połykania tabletek, najlepiej zawsze robić to w spokoju. Tabletkę należy kłaść na języku i popijać wodą z butelki. Niektóre tabletki można dzielić na mniejsze części. Jeśli problem będzie się powtarzał, proszę skonsultować się z lekarzem.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.