Wizyta u lekarza
bez wychodzenia z domu

Szybko i wygodnie skonsultuj się z lekarzem, uzyskaj e-receptę
lub skierowanie na badania.

Home Doctor

Usługi medyczne realizowane są przez
Home Doctor (Doc4you sp. z o.o.)

Doctor

już od

55

Zalety telemedycyny

 • Unikasz kolejek
  i dojazdów

 • Konsultujesz się z lekarzem
  nawet w ciągu godziny

 • Masz dostęp do specjalistów
  bez skierowań

 • Cena wizyty już od 55 zł

Doctors
Podczas telekonsultacji możesz:
 • otrzymać e-receptę lub jej przedłużenie (dot. antykoncepcji oraz leków przyjmowanych na stałe)
 • otrzymać zwolnienie lekarskie i inne zalecenia (jeśli zajdzie taka potrzeba)
 • omówić wyniki swoich badań, a w razie wskazań, uzyskać skierowanie, na dalsze badania
 • przedyskutować swoje potrzeby, wątpliwości i problemy zdrowotne

Jak się przygotować? Sprawdź tutaj.

Umów teleporadę

Uwaga: Jeżeli stan zdrowia chorego gwałtownie się pogorszył i występuje zagrożenie życia lub zdrowia (np. osoba jest nieprzytomna, nie oddycha, wystąpiła nagła reakcja alergiczna, występuje niekontrolowane krwawienie), dzwoń natychmiast pod numer 112.

W jakich dolegliwościach możemy Ci pomóc?

Rozwiń listę i dowiedz się więcej o schorzeniach, w których możemy Ci pomóc

Some text

Some text

Some text

Some text

Some text

Some text

Some text

Some text

Some text

Nasi specjaliści

Skorzystaj z szybkiej konsultacji online lekarzy 20 specjalizacji.

Telekonsultacja w 3 krokach

 • Wybierz specjalizację
  i termin.

 • Zarejestruj się
  i opłać konsultację.

 • Lekarz zadzwoni do Ciebie
  o umówionej porze.

Umów telekonsultację
Ile kosztuje telekonsultacja
Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o telekonsultacjach

Wszystko jest bardzo profesjonalne.

"Szybko sprawnie i miło! Przemiła i profesjonalna obsługa. Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

"Profesjonalizm, dostępność i jakość Waszych usług jest jak do tej pory bez zarzutu."

"Bez uwag. Pani doktor była bardzo pomocna i kompetentna."

"Cudowna obsługa klienta, lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

"Niezwykle miła ze świetnym podejściem do dziecka Pani Doktor!"

"Brak uwag, jestem bardzo wdzięczny za profesjonalizm i ludzkie podejście lekarza."

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, Pani Doktor jest bardzo profesjonalna, kontaktowa, udzieliła nam pełnych informacji dotyczących leczenia syna. Bardzo dziękujemy."

"Jestem zadowolona z usługi lekarskiej. Fachowej porady i bardzo miłych lekarzy. Bardzo dziękuję."

"Bardzo profesjonalne, dokładne badanie, bardzo wyczerpujące odpowiedzi p doktora."

"Nie mam żadnych uwag, wszystko odbyło się bez problemów, a przede wszystkim telekonsultacja była bardzo szybko."

"Fantastyczny lekarz, który w bardzo jasny i przystępny sposób przekazał wszystkie informacje."

Poznaj naszych lekarzy

Jesteś w dobrych rękach. Nasi lekarze to cenieni praktycy medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, pediatrii i innych specjalizacji. Posiadają uprawnienia do wystawiania recept, zwolnień oraz skierowań oraz mają niezbędne ubezpieczenia i zarejestrowane indywidualne praktyki lekarskie.

Dr n. med. Tomasz Szalewski

Lekarz medycyny rodzinnej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z Medycyny Rodzinnej. Przyjmuje stacjonarnie w przychodniach POZ na terenie woj. lubelskiego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie udzielania porad telemedycznych.

Dr n. med. Justyna Kostempska

Lekarka medycyny rodzinnej

Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w POZ, a także punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zajmuje się zarówno dziećmi (w zakresie leczenia i profilaktyki: szczepień i bilansów zdrowia), jak i dorosłymi. Wykonuje USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów wydziału lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Dr n. med. Marcin Nowak

Specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii oraz kardiologii

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Wieloletni pracownik Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Klinice Kardiologii Inwazyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW, a także w pogotowiu ratunkowym Medicover. Autor wielu prac naukowych publikowanych w Polsce oraz za granicą.

Najczęściej zadawane pytania

 • Telekonsultację może zakupić każda osoba posiadająca dostęp do portalu Welbi i posiadająca w nim indywidualne konto. W przypadku pacjentów nieletnich konto powinno zostać utworzone i zarządzane przez rodzica lub opiekuna.

 • Aby umówić się na telekonsultację lekarską online, możesz skorzystać z serwisu Welbi. W tym celu zostaniesz przekierowany do Portalu Pacjenta HomeDoctor, nowoczesnej platformy do wygodnego kontaktu z lekarzem w formie telekonsultacji. Po wyborze rodzaju konsultacji, preferowanej daty i godziny oraz podaniu niezbędnych danych i dokonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie zamówienia, a lekarz skontaktuje się z Tobą w wybranym terminie.

 • Na telewizytę możesz umówić się codziennie, również w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy. Dostępność lekarzy różnych specjalizacji może być różna.

 • Teleporada jest płatna z góry za pomocą szybkiej i bezpiecznej płatności online. Możesz zapłacić za pomocą szybkiego przelewu internetowego DotPay. Akceptowana jest również płatność BLIK. Dokonanie płatności jest jednym z kroków zamówienia teleporady. Podczas jej dokonywania możesz zgłosić chęć otrzymania faktury VAT.

 • W ciągu 24 godzin od zakończenia konsultacji przysługuje Ci możliwość skontaktowania się z lekarzem za pomocą formularza online. Masz możliwość zadania jednego pytania.

 • Jeśli zajdą ku temu wskazania, lekarz zaproponuje wystawienie zwolnienia lekarskiego. Zwolnienie lekarskie będzie wystawione w formie elektronicznej i będzie widoczne dla pracodawcy w ciągu 24-72 godzin od momentu wystawienia.

 • Telewizyta to bardzo dobry sposób na otrzymanie recepty lub jej przedłużenie. Wystarczy zgłosić lekarzowi objawy lub poświadczyć przyjmowanie danego leku, np. za pomocą załączenia wcześniejszej dokumentacji medycznej. Jeśli lekarz nie będzie miał wątpliwości co do stanu Twojego zdrowia i będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę, z pewnością zaproponuje stosowną receptę. Otrzymasz wówczas kod recepty na SMS, dzięki czemu może zrealizować ją w dowolnej aptece w kraju, podając przy tym swój numer PESEL.

 • Teleporadę możesz odbyć za pomocą telefonu. Lekarz zadzwoni do Ciebie w umówionym czasie.

 • Ponieważ telekonsultacja polega na szczegółowym wywiadzie medycznym przeprowadzanym przez lekarza, może zostać przeprowadzona w całości za pośrednictwem telefonu. Elektroniczna dokumentacja medyczna (recepty, zwolnienia) wystawiana jest przez lekarza w trakcie telekonsultacji w odpowiednim systemie, dzięki czemu zyskujesz dostęp do tych dokumentów bez konieczności posiadania ich w formie fizycznej.

 • Jeśli podczas telekonsultacji zostaje wystawiona elektroniczna dokumentacja, zostaniesz o tym poinformowany przez lekarza. Wszystkie dokumenty wystawione podczas teleporady można pobrać z poziomu Portalu Pacjenta – znajdują się w zakładce „Moje wizyty”. Ponadto, w przypadku e-recepty, otrzymasz SMSem 4-cyfrowy kod, na podstawie którego recepta jest możliwa do zrealizowania w wybranej przez pacjenta aptece, z podaniem numeru PESEL. Elektroniczne zwolnienie lekarskie widoczne jest dla pracodawcy w ciągu 24-72 godzin od momentu wystawienia.

 • Nie ma takiej możliwości. Przed rozpoczęciem teleporady możesz jednak załączyć w Portalu Pacjenta HomeDoctor w zakładce „Moje wizyty” posiadaną dokumentację medyczną lub zdjęcia obrazujące schorzenie, aby przybliżyć lekarzowi problem przed przystąpieniem do połączenia.

 • Potwierdzenie godziny zamówionej teleporady otrzymasz po jej zamówieniu. Następnie lekarz zadzwoni do Ciebie na podany w zgłoszeniu numer.

 • Aby zmienić termin lub odwołać telewizytę, zadzwoń na nr 22 688 79 90. Zmiany terminu lub odwołania telewizyty można dokonać nie później niż 30 minut przed wizytą.

 • Istnieje możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania teleporady. Aby tego dokonać, należy zgłosić chęć rezygnacji najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem połączenia z lekarzem. Wszelkie prośby o dokonanie zwrotu środków po upływie tego czasu nie będą respektowane (poza wyjątkowymi przypadkami, np. utrudnienia techniczne, niespodziewane odwołanie teleporady przez lekarza itp.). Środki zostaną automatycznie zwrócone na konto bankowe, z które dokonany został przelew.

 • Płatność za wizytę nie jest równoznaczna z obowiązkiem wystawienia recepty, skierowania lub zwolnienia. Dokumentacja medyczna wystawiana jest wtedy, gdy zachodzą ku temu wskazania – lekarz podejmie decyzję o zaproponowaniu Ci odpowiednich dokumentów na takiej samej zasadzie, jak podczas standardowej wizyty w gabinecie.

 • Aby umówić się do specjalisty w ramach portalu Welbi, nie jest wymagane skierowanie.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.