Telemedycyna

Teleporada u specjalistyPoradyPrzygotowanie do teleporady

Ze względu na szybki rozwój i coraz większą popularność telemedycyna zasługuje na osobną kategorię. Kwestie, które jej dotyczą, są ważne przede wszystkim dla pacjentów. Ale z informacji zawartych w naszych artykułach mogą korzystać również medycy.

Telemedycyna w Polsce

Jeszcze kilka lat temu nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, co to jest telemedycyna. Wraz z dużym rozwojem technologii i zmianą sytuacji epidemiologicznej na świecie dziedzina ta zrobiła krok milowy. Telewizyty, czyli porady online z lekarzami różnych specjalności, stały się czymś powszednim.

W dużym uproszczeniu: telemedycyna to medycyna na odległość. Medycy mogą zdiagnozować pacjenta i monitorować jego stan zdrowia bez konieczności spotykania się w gabinecie. Możliwe jest przesyłanie skierowań, recept i zwolnień drogą elektroniczną. Możliwości, jakie daje telemedycyna, przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

Telewizyta – czego dowiesz się na Welbi?

Nie wszyscy zdają sobie jeszcze sprawę z tego, jak działa telemedycyna. Nagła konieczność zmiany systemu wizyt lekarskich może powodować zagubienie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie serię artykułów, z których dowiesz się m.in.:

  • jak umówić się na telewizytę,

  • jak lekarz może pomóc online,

  • jakie są zasady wystawiania skierowań i recept online.

Artykuły na temat telemedycyny mają charakter poradnikowy. Staramy się odpowiadać na najczęstsze pytania pacjentów dotyczące konsultacji z lekarzem online.

Wizyta telemedyczna

Pierwsza wizyta telemedyczna u lekarza rodzinnego lub specjalisty może powodować niepotrzebny stres. W naszym serwisie podpowiadamy:

  • jak wygląda telewizyta,

  • jak przygotować się do wizyty telemedycznej,

  • jakie objawy zgłosić lekarzowi w czasie konsultacji online.

Przekonaj się, że wizyty telemedyczne są wygodne i mogą pomóc rozwiązać Twój problem zdrowotny.

Popularne tematy

TeleporadyGinekolog

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.