Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Jak można obniżyć trójglicerydy we krwi?

Wykonałam badanie krwi, które wykazało bardzo wysoki poziom trójglicerydów. Inne parametry cholesterolu nie przekraczają znacznie norm. Czy powinnam brać leki? Czy są jakieś sposoby, by obniżyć trójglicerydy?

Odpowiedź

Podstawowym sposobem na obniżenie wartości trójglicerydów jest odpowiednia dieta. Należy zmniejszyć podaż tłuszczu w diecie, jak również ograniczyć cukier i sól. Konieczna jest rezygnacja z alkoholu i innych używek. Modyfikacja stylu życia, w tym właśnie wprowadzenie diety, aktywności fizycznej i – co za tym idzie – zredukowanie tkanki tłuszczowej, to podstawowe kroki, które należy przedsięwziąć, by obniżyć poziom trójglicerydów. Wynik jednak zalecałabym skonsultować ze swoim lekarzem w celu podjęcia decyzji o ewentualnym poszerzeniu diagnostyki w kierunku cukrzycy, niedoczynności tarczycy czy zaburzeń pracy nerek, ponieważ mogą być one przyczyną podwyższonych trójglicerydów we krwi.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.