Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Układ pokarmowy

Układ pokarmowy – jaka jest jego rola? Jak działa?

Poznając tematy z kategorii dotyczącej układu pokarmowego, dowiesz się przede wszystkim, jak o niego zadbać. Związane z nim problemy mogą zaszkodzić całemu organizmowi. Mowa między innymi o chorobach skutkujących zmniejszonym wchłanianiem minerałów. Taki stan może doprowadzić ciało i psychikę do ruiny.

Powinieneś pamiętać, że układ pokarmowy nie jest ze stali. Mimo że wybacza nam wiele niezdrowych zachcianek, wszystko, co jemy, ma na niego wpływ. Dlatego tak ważne są przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe.

Czego ciekawego możesz się dowiedzieć o układzie pokarmowym?

Teksty z tej kategorii odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące układu pokarmowego człowieka. Poznasz budowę i funkcję poszczególnych organów oraz dowiesz się, co robić, kiedy podejrzewasz u siebie lub u kogoś z bliskich związaną z nim chorobę. Przeglądając artykuły dotyczące układu trawiennego, zapoznasz się z najczęstszymi dolegliwościami i schorzeniami.

Tematyka dotyczy przede wszystkim ich charakterystycznych objawów, elementów diagnostyki oraz sposobów leczenia. Co więcej, dowiesz się, w jaki sposób stosować profilaktykę, która pomoże chronić układ pokarmowy. Mowa między innymi o naturalnych produktach oraz o ziołach, które wpływają korzystnie na wątrobę.

Najnowsze

niedobor-bialych-krwinek-co-jesc-co-wlaczyc-do-diety
Odżywianie
2 min.
Niedobór białych krwinek - co jeść? Co włączyć do diety?
Agnieszka Falborska28.10.2021
Ad

Polecane

karagen-co-to-jest-czy-jest-bezpieczny
Odżywianie
2 min.
Karagen – co to jest, gdzie jest stosowany i jaki ma wpływ na zdrowie?
17.05.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
ziola-na-zoladek-oslonowe-rozkurczowe-na-bol
Zdrowie
1 min.
Jakie zioła przyniosą ulgę w bólu żołądka?
19.05.2021
leniwe-jelita-jak-je-rozruszac-dieta-cwiczenia
Zdrowie
2 min.
Leniwe jelita - jak je rozruszać? Dieta, ćwiczenia
24.01.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.