Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Czy można pić wapno na uczulenie? Czy to coś daje?

Moje dziecko ma wysypkę na rękach. Czy mogę mu podać wapno na uczulenie?

Odpowiedź

Wapń, nazywany potocznie wapnem, to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Bywa dostępny w formie smakowych, musujących tabletek. Jest znany jako budulec kości. Jego niedobór może powodować skłonności do pojawiania się alergii lub uczuleń, np. w postaci wysypki. Przez wiele osób wapno jest uważane za produkt stosowany podczas uczulenia lub alergii. Nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby jego właściwości przeciwalergiczne, jednak wapń może być stosowany jako środek wspomagający leczenie wysypki, nieżytu nosa czy zapalenia spojówek. Jeśli dziecko ma wysypkę oraz świąd skóry, warto te objawy skonsultować z lekarzem pediatrą.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.