Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Zdrowe posiłki

Mitem jest myślenie, że zdrowe posiłki wymagają długiego przygotowania i są znacznie droższe niż tradycyjne kanapki wykonane na szybko przed pracą. Zbilansowane i zdrowe odżywianie się to kwestia dobrego planu, wiedzy i wprawy. Co zatem przygotowywać, aby było smacznie, prosto i odżywczo? Sprawdź to.

Zdrowe posiłki dla dzieci

O zdrowie należy zadbać już od najmłodszych lat. Warto kształtować w dzieciach nawyki żywieniowe, które pozwalają na zachowanie prawidłowej masy ciała, wzmacniają organizm i zmniejszają ryzyko otyłości i innych przewlekłych chorób w przyszłości. Z naszych artykułów dowiedz się m.in., jak:

  • przygotować pyszne, wartościowe i zdrowe śniadanie,

  • wyczarować zdrowe naleśniki z mąki kukurydzianej i gofry w wersji fit,

  • przyrządzić płatki kukurydziane i jaglane,

  • zrobić zdrowe słodycze, w tym ciasteczka owsiane,

  • zastąpić cukier w diecie,

  • szybko zrobić pyszne dania na parze.

Zdrowe posiłki – dłuższe życie

Dopasowanie posiłków jest kwestią bardzo indywidualną, ponieważ wiele zależy od prowadzonego stylu życia, współistnienia innych chorób, wagi i wieku. Istnieje wiele rodzajów diet i kuchni, które można zastosować na co dzień. Warto dostosować je do własnych potrzeb, najlepiej z pomocą dietetyka. U nas dowiesz się więcej na temat m.in. diety ketogenicznej, prostych i szybkich sposobów na przygotowanie zdrowych posiłków do pracy, na obiad i inne okoliczności. Przekonasz się, że przyrządzanie dietetycznych dań wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Co więcej, poznasz przepisy na pyszne desery w wersji fit, w tym ciasto marchewkowe, batony energetyczne i ciasteczka.

Najnowsze

Ad

Polecane

przyczyny-niedoboru-zelaza-w-organizmie
Odżywianie
2 min.
Przyczyny niedoboru żelaza w organizmie
24.01.2022
platki-kukurydziane-czy-sa-zdrowe-ile-maja-kalorii
Odżywianie
1 min.
Czym wyróżniają się płatki kukurydziane? Skład i właściwości produktu
19.05.2021
sniadanie-lekkostrawne-z-czego-powinno-sie-skladac
Odżywianie
2 min.
Śniadanie lekkostrawne - z czego powinno się składać?
27.07.2021
dieta-po-kolonoskopii-czego-nie-wolno-jesc
Odżywianie
3 min.
Jak wygląda dieta po kolonoskopii? Co jeść, a czego unikać?
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.