Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Zdrowie psychiczne

Zaburzenia psychiczneEmocje i stresSamorozwój i motywacja

Zdrowie psychiczne – korzyści dla Ciebie

Poznając tematy z kategorii dotyczącej zdrowia psychicznego, dowiesz się, jak zadbać o siebie i swoich bliskich. Tematyka wyjaśnia, czym jest zdrowie psychiczne oraz jak je pielęgnować. Niestety, wiele osób wciąż bagatelizuje ten temat i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od naszego samopoczucia i wewnętrznej równowagi. Mowa między innymi o naszych relacjach z bliskimi, funkcjonowaniu w pracy oraz tym, jak często chorujemy.

Zdrowie psychiczne – czego ciekawego jeszcze możesz się dowiedzieć?

Teksty z tej kategorii uświadomią Ci, jak ważne jest Twoje zdrowie psychiczne. Dowiesz się, jak wyrobić w sobie i dzieciach dobre nawyki.

Przeglądając artykuły dotyczące zdrowia psychicznego, poznasz różne choroby, z powodu których cierpią ludzie w każdym wieku. Wielu z nich wstydzi się do tego przyznać, co tylko pogłębia problem. Mowa między innymi o depresji, o której jeszcze do niedawna mówiło się naprawdę niewiele.

Dzięki treściom przedstawionym w opisywanej kategorii możesz także zaobserwować wpływ pandemii na zdrowie psychiczne swoje i swoich dzieci. Dowiesz się między innymi, jak zmniejszyć negatywne skutki izolacji.

Dodatkowo poznasz różnice między psychoterapeutą i psychiatrą oraz zdobędziesz informacje, jak wygląda terapia w obu przypadkach. Warto wiedzieć, co powinno Cię skłonić do wizyty u jednego z tych specjalistów.

Zaburzenia psychiczne

osobowosc-zalezna-przyczyny-objawy-leczenie
1 min.
Osobowość zależna – co to znaczy? Objawy i sposoby leczenia
Olga Dąbska24.02.2023

Polecane

1 min.
Na czym polega osobowość schizotypowa i jak sobie z nią radzić?
Anna Dobroń19.05.2021
2 min.
Agresja - jakie są rodzaje? Jak ją rozpoznać?
Anna Dobroń27.07.2021
2 min.
Depresja lękowa - jakie są objawy? Jak z nią walczyć?
Anna Dobroń31.10.2021
1 min.
Zespół Aspergera u dorosłych – jakie są jego objawy i leczenie?
Monika Nowakowska29.07.2022
osobowosc-narcystyczna-co-jest-cechy-objawy
1 min.
Osobowość narcystyczna – wada charakteru czy poważna choroba? Jak się objawia i w jaki sposób ją leczyć?
Alicja Skibińska24.02.2023
Zaburzenia psychiczne - zobacz więcej
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.