account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Reumatolog online – umów się na konsultację!

Reumatolog jest lekarzem, który zajmuje się chorobami stawów, tkanki łącznej, a także osteoporozą. Leczy również dolegliwości bólowe związane ze stawami, ich opuchliznę i choroby reumatoidalne, np. toczeń rumieniowaty układowy czy dnę moczanową. Wizytę u reumatologa można odbyć w formie e-wizyty online.

Wizyta u reumatologa online pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu - nie musisz tracić go na dojazd do lekarza i stanie w kolejkach. Jest to szczególnie wygodne, gdy masz dolegliwości bólowe związane z zapaleniem stawów. Dzięki e-wizycie możesz otrzymać od lekarza e-skierowanie, na podstawie którego wykonasz potrzebne badania do dalszej diagnostyki.

Umów się na teleporadę
Reumatolog online - umów teleporadę
już od99 zł
Reumatolog online

Wybierz termin i umów e-wizytę

Aby umówić się na e-wizytę z reumatologiem, wybierz datę i godzinę teleporady, które będą dla Ciebie najdogodniejsze. Następnie zarejestruj się w Welbi i opłać teleporadę. Rejestracja zajmie Ci tylko kilka minut, a lekarz zadzwoni o wybranej godzinie. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest konieczne do tego, by lekarz mógł Cię zidentyfikować i np. wystawić Ci receptę czy L4. Połączenia są w pełni szyfrowane, a Twoje dane są całkowicie bezpieczne.

Umów teleporadę
Reumatolog online - co leczy?

W czym może pomóc reumatolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia

Reumatolog to specjalista, z którym możesz skonsultować dolegliwości związane ze stawami, ale także uzyskać informacje na temat chorób nie tylko stawów, ale też np. osteoporozy czy tkanki łącznej. Umów się na e-wizytę, jeśli:

 • masz opuchnięte stawy,

 • cierpisz na ból kości i stawów,

 • zmagasz się ze sztywnością stawów po przebudzeniu,

 • cierpisz na choroby reumatoidalne stawów,

 • zmagasz się z chorobami autoimmunologicznymi, np. z toczniem rumieniowatym układowym,

 • jesteś w grupie ryzyka lub leczysz się na osteoporozę,

 • masz chorobę zwyrodnieniową stawów,

 • cierpisz na choroby tkanki łącznej, np. na zapalenie naczyń, twardzinę układową, łuszczycę,

 • masz problemy ze schylaniem się,

 • odczuwasz trudności z utrzymaniem przedmiotów w dłoniach.

Reumatolog zajmuje się wszelkimi chorobami stawów, łącznie z tymi przewlekłymi. Lekarz online może wystawić e-receptę na leki, a także e-zwolnienie. Jeżeli uzna to za konieczne, wystawi e-skierowanie na dalsze badania.

Wizyta online u reumatologa – jak to działa?

Po umówieniu się na telekonsultację do jednego z naszych reumatologów upewnij się, że masz pod ręką wszystkie dokumenty, które chcesz mu przedstawić – wyniki badań, dokumentację ze szpitala, wyraźne fotografie zmian chorobowych.

Do e-wizyty warto także przygotować i zapisać:

 • numer PESEL – będzie on konieczny w razie potrzeby wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia

 • listę leków, które przyjmujesz na stałe wraz z dawkowaniem

 • datę wystąpienia pierwszych objawów (może być również przybliżona)

 • objawy towarzyszące, np. sztywność mięśni, wysypka, ale też osłabienie organizmu, senność czy zaczerwienienie stawów (jeśli je obserwujesz)

 • okoliczności ewentualnego nasilania się lub ustępowania objawów, np. wstawanie, podnoszenie przedmiotów, wykonywanie powtarzalnych ruchów dłoni

 • przypomnij sobie, czy wśród Twoich najbliższych zdarzały się podobne problemy lub występują choroby przewlekłe, które powodują problemy reumatologiczne, np. ktoś w Twojej rodzinie choruje na osteoporozę, reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatolog online - jak się przygotować
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Reumatolog telemedycyna

Zalety telemedycyny

Konsultacja online umożliwi Ci skorzystanie z profesjonalnej porady w szybki i prosty sposób - unikniesz czekania w kolejce na stacjonarną wizytę, bo teleporadę u dermatologa online umówisz nawet tego samego dnia. W porównaniu do wizyty w prywatnej placówce nie poniesiesz również wysokiego kosztu wizyty oraz zaoszczędzisz czas na dojazd do poradni.

W łatwy i szybki sposób skonsultujesz swoje obawy zdrowotne, przedłużysz receptę na regularnie przyjmowane leki, a także otrzymasz poradę co do kolejnych kroków w procesie diagnostycznym. W razie potrzeby lekarz skieruje Cię na badania lub zaproponuje wizytę stacjonarną.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Wszystko jest bardzo profesjonalne

"Szybko, sprawnie i miło! Łatwość płatności przez Blik i komfort kontaktu z pozytywnymi pracownikami. Gorąco polecam!"

M.

Bez uwag.

"Pani doktor była bardzo pomocna i kompetentna."

A.

Najczęściej zadawane pytania

Reumatolog zajmuje się leczeniem chorób stawów, tkanki łącznej, dolegliwościami bólowymi stawów, ich opuchlizną, a także sztywnością stawów czy problemami z poruszaniem się i schylaniem.

Reumatolog może pomóc przy schorzeniach, takich jak: zwyrodnienie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, gorączka reumatyczna, łuszczycowe zapalenie stawów, osteoporoza, fibromialgia, sarkoidoza. Specjalista reumatologii zajmuje się także leczeniem chorób tkanki łącznej, takich jak: zespół Sjögrena, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina układowa czy zapalenie skórno-mięśniowe.

Tak, istnieje możliwość wystawienia przez reumatologa online e-recepty, e-zwolnienia, a także e-skierowania na dalsze badania.

Lekarz reumatolog może zlecić takie badania, jak: morfologia krwi, badania moczu, USG określonych stawów, tomografia komputerowa czy badanie RF (określające poziom czynnika reumatoidalnego).

Jest możliwość umówienia się z lekarzem reumatologiem na telewizytę codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy, święta i dni ustawowo wolne od pracy. Dostępność lekarza jest uzależniona od tego, czy w danym terminie przypada jego dyżur w przychodni online.

Za e-wizytę u reumatologa należy zapłacić z góry. Odbywa się to za pomocą szybkich i bezpiecznych płatności online. Można wykorzystać do tego celu szybki przelew internetowy DotPay czy płatność BLIK. Podczas dokonywania płatności można wyrazić chęć otrzymania faktury VAT.

Kiedy umówisz termin i opłacisz e-wizytę u reumatologa, zadzwoni on do Ciebie o umówionej godzinie na numer telefonu, który został przez Ciebie podany w Profilu Pacjenta. Najpierw lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, by jak najwięcej dowiedzieć się o Twoim schorzeniu i objawach, jakie mu towarzyszą. Następnie, jeżeli zajdzie taka konieczność, wystawi e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie lekarskie.

Najczęściej teleporada trwa od 10 do 15 minut. Po jej zakończeniu przysługuje Ci możliwość skontaktowania się z lekarzem przez 24 godziny za pośrednictwem formularza online.

Przed rozpoczęciem telekonsultacji z reumatologiem online dobrze jest wypisać na kartce wszystkie objawy, które się pojawiły. Konieczne jest też posiadanie informacji o aktualnie przyjmowanych lekach. Można zmierzyć ciśnienie krwi, temperaturę ciała czy opuchlizny stawów.

Jeżeli posiadasz wyniki jakichś badań lub wykonane przez siebie zdjęcia, możesz załączyć je przed teleporadą do dokumentacji medycznej w swoim Portalu Pacjenta w zakładce „Moje wizyty”.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.