Przygotowanie do teleporady

Coraz więcej wizyt lekarskich odbywa się drogą telefoniczną lub przez czat wideo. Dla wielu osób jest to wygodna forma konsultacji, zwłaszcza gdy jej celem jest wystawienie recepty, skierowania na badanie lub zwolnienia lekarskiego. Do rozmowy z lekarzem warto się odpowiednio przygotować.

Przygotowania do teleporady – czego mogę się dowiedzieć?

Z artykułów dostępnych w naszym serwisie nie tylko dowiesz się, jak wygląda telewizyta, ale przede wszystkim jak się do niej przygotować. Jest to przydatna wiedza nie tylko wtedy, gdy korzystasz z rozmowy online z lekarzem po raz pierwszy. Zdobywszy wcześniej wszystkie niezbędne informacje, skracasz czas konsultacji. Ponadto dzięki temu jest ona kompletna.

Jeżeli potrafisz podać lekarzowi:

  • swoje choroby przewlekłe,

  • nazwy przyjmowanych leków i suplementów diety,

  • wyniki wykonanych ostatnio badań,

ułatwisz lekarzowi kompleksowe podejście do Twojego przypadku, postawienie dokładniejszej diagnozy i zaplanowanie leczenia.

Nie zapomnij, że możesz online zadać lekarzowi pytanie. Zastanów się wcześniej, jakie kwestie Cię nurtują, i zapisz je na kartce. Dzięki temu nie zapomnisz ich poruszyć podczas teleporady.

Teleporada lekarska, gdy chore jest dziecko

Wyjątkową sytuacją jest teleporada, gdy pacjentem jest dziecko. W naszych artykułach poruszamy tematykę telewizyt pediatrycznych. Dowiesz się:

  • z jakimi objawami zgłosić się na poradę,

  • jak skontaktować się z pediatrą,

  • jak przygotować się do teleporady z lekarzem.

Udzielamy też wskazówek dotyczących przygotowania dziecka do telewizyty, która jest dla niego niecodzienną sytuacją.

Diagnoza online

Podczas telewizyty diagnoza, a także wszystkie skierowania i recepty są zapisywane w systemie komputerowym. Możesz z nich skorzystać bez konieczności posiadania ich w formie papierowej. Z naszych artykułów dowiesz się, jak możesz je zrealizować.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.