Ciąża i poród

Wokół tematu ciąży i porodu narosło wiele mitów. W naszych artykułach znajdziesz fachowe informacje na temat tego szczególnego okresu w życiu kobiety. Przeczytasz w nich na temat przebiegu ciąży, zmian zachodzących w organizmie przyszłej mamy i ciążowych dolegliwości. Wiele artykułów poświęconych jest powikłaniom okresu ciąży, ale i samemu porodowi – przygotowaniu do przyjścia dziecka na świat i akcji porodowej. Nasi specjaliści dostarczyli również wskazówek pomocnych w powrocie do formy po ciąży.

Ciążowe dolegliwości

Ciąża wiąże się z ogromnymi zmianami hormonalnymi, które nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie reszty organizmu. Do najczęstszych dolegliwości występujących u kobiet w ciąży należą zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: wzdęcia, zgaga, nudności, zaparcia. Nierzadkimi problemami są: obrzęki i drętwienie kończyn, częstsze parcie na pęcherz, ból kręgosłupa, zmęczenie. Przyszłe mamy skarżą się na pogorszenie funkcji poznawczych – koncentracji czy pamięci. Bez należytej profilaktyki rozwijają się rozstępy skórne. Na tym nie kończy się jednak lista ciążowych przypadłości.

Powrót do formy po ciąży

Mimo radości z przyjścia dziecka na świat wielu kobietom zależy na powrocie do formy sprzed ciąży. W naszych poradnikach znajdziesz sprawdzoną wiedzę na temat pielęgnacji skóry czy redukcji masy ciała po porodzie. Przygotowaliśmy listę ćwiczeń, które świeżo upieczona mama może bezpiecznie wykonywać. Z artykułów dowiesz się również, kiedy można wrócić do seksu po porodzie.

Powikłania ciążowe

Ciąża to czas, kiedy kobieta powinna o siebie dbać w sposób szczególny, aby stworzyć dziecku najlepsze warunki do rozwoju. Niestety zdarzyć się mogą sytuacje, w których przebieg ciąży zostaje zaburzony. W naszych artykułach przeczytasz o m.in. ciąży pozamacicznej, owsikach, półpaścu, infekcjach intymnych, żylakach w ciąży.

Najnowsze

Ad

Polecane

brzuch-po-ciazy-jak-wyglada-jak-go-zgubic
Zdrowie
2 min.
Brzuch po ciąży - jak wygląda? Jak go zgubić?
30.10.2021
jakie-sa-objawy-ciazy-kiedy-sie-pojawiaja
Zdrowie
3 min.
Jakie są objawy ciąży? Kiedy się pojawiają?
30.10.2021
seks-po-porodzie-kiedy-mozna-do-niego-wrocic
Zdrowie
1 min.
Seks po porodzie – kiedy zacząć współżyć po ciąży?
19.05.2021
owsiki-w-ciazy-czym-leczyc-domowe-sposoby
Zdrowie
1 min.
Owsiki w ciąży - czym leczyć? Domowe sposoby
31.10.2021

Najchętniej czytane

zielona-bakteria-na-paznokciu-leczenie-domowe
Zdrowie
1 min.
Zielona bakteria na paznokciu - leczenie domowe
31.10.2021
regeneracja-watroby-ile-trwa-jak-ja-wspomoc
Zdrowie
1 min.
Co regeneruje wątrobę? Jak szybko ją odbudować?
19.05.2021
jak-obnizyc-cisnienie-jakie-sa-skuteczne-sposoby
Zdrowie
2 min.
Jak obniżyć ciśnienie? Sprawdź domowe sposoby walki z nadciśnieniem
19.05.2021
pryszcze-na-glowie-jakie-sa-przyczyny-jak-leczyc
Zdrowie
2 min.
Pryszcze na głowie - jakie są przyczyny? Jak leczyć?
24.01.2022

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.