Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Ciąża i poród

Wokół tematu ciąży i porodu narosło wiele mitów. W naszych artykułach znajdziesz fachowe informacje na temat tego szczególnego okresu w życiu kobiety. Przeczytasz w nich na temat przebiegu ciąży, zmian zachodzących w organizmie przyszłej mamy i ciążowych dolegliwości. Wiele artykułów poświęconych jest powikłaniom okresu ciąży, ale i samemu porodowi – przygotowaniu do przyjścia dziecka na świat i akcji porodowej. Nasi specjaliści dostarczyli również wskazówek pomocnych w powrocie do formy po ciąży.

Ciążowe dolegliwości

Ciąża wiąże się z ogromnymi zmianami hormonalnymi, które nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie reszty organizmu. Do najczęstszych dolegliwości występujących u kobiet w ciąży należą zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: wzdęcia, zgaga, nudności, zaparcia. Nierzadkimi problemami są: obrzęki i drętwienie kończyn, częstsze parcie na pęcherz, ból kręgosłupa, zmęczenie. Przyszłe mamy skarżą się na pogorszenie funkcji poznawczych – koncentracji czy pamięci. Bez należytej profilaktyki rozwijają się rozstępy skórne. Na tym nie kończy się jednak lista ciążowych przypadłości.

Powrót do formy po ciąży

Mimo radości z przyjścia dziecka na świat wielu kobietom zależy na powrocie do formy sprzed ciąży. W naszych poradnikach znajdziesz sprawdzoną wiedzę na temat pielęgnacji skóry czy redukcji masy ciała po porodzie. Przygotowaliśmy listę ćwiczeń, które świeżo upieczona mama może bezpiecznie wykonywać. Z artykułów dowiesz się również, kiedy można wrócić do seksu po porodzie.

Powikłania ciążowe

Ciąża to czas, kiedy kobieta powinna o siebie dbać w sposób szczególny, aby stworzyć dziecku najlepsze warunki do rozwoju. Niestety zdarzyć się mogą sytuacje, w których przebieg ciąży zostaje zaburzony. W naszych artykułach przeczytasz o m.in. ciąży pozamacicznej, owsikach, półpaścu, infekcjach intymnych, żylakach w ciąży.

Najnowsze

polog-co-to-jest-jak-wyglada
Zdrowie
1 min.
Czym jest połóg, jak przebiega i jak długo trwa?
Magdalena Drąg28.09.2023
Telewizyty nawet w ciągu godziny

Polecane

bole-brzucha-przed-porodem-co-oznaczaja
Zdrowie
1 min.
Bóle brzucha przed porodem. Kiedy należy jechać do szpitala?
10.05.2022
gesty-sluz-w-ciazy-co-oznacza
Zdrowie
1 min.
Gęsty śluz w ciąży. Kiedy się pojawia i na co wskazuje?
09.05.2022
bole-nog-w-ciazy-przed-porodem-podczas-snu
Zdrowie
1 min.
Ból nóg w ciąży – skąd się bierze i jak można mu zapobiec?
10.05.2022
ciaza-o-co-warto-zapytac-ginekologa
Zdrowie
1 min.
Ciąża – o co zapytać ginekologa? Kiedy warto skorzystać z teleporady
19.08.2021

Najchętniej czytane

Zielona bakteria na paznokciu
Zdrowie
1 min.
Zielona bakteria na paznokciu - leczenie domowe
31.10.2021
jak-dziala-woda-z-octem-jablkowym-pita-na-czczo
Zdrowie
2 min.
Jak działa woda z octem jabłkowym pita na czczo?
24.01.2022
stluczone-kolano-jakie-sa-objawy-co-robic
Zdrowie
1 min.
Stłuczone kolano - jakie są objawy? Co robić?
24.01.2022
oklad-z-sody-jak-go-zrobic-jakie-sa-proporcje
Zdrowie
2 min.
Okład z sody - jak go zrobić? Jakie są proporcje?
24.01.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.