Urazy powstają najczęściej w wyniku działania siły zewnętrznej na ciało człowieka. Może do nich dojść w przypadku uderzenia czy upadku, ale nie zawsze towarzyszy im przerwanie ciągłości skóry. Obok ran objawami, które możesz zauważyć u siebie po urazie, są obrzęki i stłuczenia. Jak je rozpoznać? Jakie mogą być inne przyczyny pojawienia się opuchlizny? Sprawdź swoją wiedzę na temat obrzęków i stłuczeń.
Objawem stłuczenia, czyli uszkodzenia tkanek miękkich w wyniku urazu, jest:
Który z poniższych urazów nie wywoła u Ciebie stłuczenia?
Siniak nie jest jedynym symptomem stłuczenia. Jaki inny objaw może mu towarzyszyć?
Opuchlizna jest skutkiem przesiąkania płynu z naczynia krwionośnego lub chłonnego i jego gromadzenia się między komórkami. Jak inaczej nazywa się ten objaw?
Która z poniższych chorób nie jest przyczyną powstawania obrzęku?
Obrzęk bywa często konsekwencją urazu mechanicznego. Do jakiego lekarza powinieneś się zgłosić w przypadku pourazowego obrzęku stawu?
Jedną z przyczyn obrzęku stawów bywa reumatoidalne zapalenie stawów. Co nie jest prawdą o tej chorobie?
Obrzęk stawów rąk i nóg może być pierwszym objawem reumatoidalnego zapalenia stawów. Do kogo zgłosisz się w przypadku podejrzenia tej choroby?
Które z poniższych sposobów są skuteczną metodą leczenia wspomagającego w przypadku wystąpienia opuchlizny?
Lecznicze działanie ziół znalazło zastosowanie również w stomatologii, np. w postaci roztworów wodnych, służących do wykonywania okładów na dziąsła. Po które zioła sięgnąć, aby złagodzić obrzęk po wyrwaniu zęba?
Brakuje jeszcze 10 odpowiedzi
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.