Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
ZdrowieChoroby

Quiz o obrzękach i stłuczeniach – czy wiesz o nich wystarczająco dużo?

27.06.2023

Aktualizacja: 27.06.2023

obrzeki-stluczenia-sprawdz-ile-wiesz-na-ich-temat
stock.adobe.com

Urazy powstają najczęściej w wyniku działania siły zewnętrznej na ciało człowieka. Może do nich dojść w przypadku uderzenia czy upadku, ale nie zawsze towarzyszy im przerwanie ciągłości skóry. Obok ran objawami, które możesz zauważyć u siebie po urazie, są obrzęki i stłuczenia. Jak je rozpoznać? Jakie mogą być inne przyczyny pojawienia się opuchlizny? Sprawdź swoją wiedzę na temat obrzęków i stłuczeń.

Objawem stłuczenia, czyli uszkodzenia tkanek miękkich w wyniku urazu, jest:

Który z poniższych urazów nie wywoła u Ciebie stłuczenia?

Siniak nie jest jedynym symptomem stłuczenia. Jaki inny objaw może mu towarzyszyć?

Opuchlizna jest skutkiem przesiąkania płynu z naczynia krwionośnego lub chłonnego i jego gromadzenia się między komórkami. Jak inaczej nazywa się ten objaw?

Która z poniższych chorób nie jest przyczyną powstawania obrzęku?

Obrzęk bywa często konsekwencją urazu mechanicznego. Do jakiego lekarza powinieneś się zgłosić w przypadku pourazowego obrzęku stawu?

Jedną z przyczyn obrzęku stawów bywa reumatoidalne zapalenie stawów. Co nie jest prawdą o tej chorobie?

Obrzęk stawów rąk i nóg może być pierwszym objawem reumatoidalnego zapalenia stawów. Do kogo zgłosisz się w przypadku podejrzenia tej choroby?

Które z poniższych sposobów są skuteczną metodą leczenia wspomagającego w przypadku wystąpienia opuchlizny?

Lecznicze działanie ziół znalazło zastosowanie również w stomatologii, np. w postaci roztworów wodnych, służących do wykonywania okładów na dziąsła. Po które zioła sięgnąć, aby złagodzić obrzęk po wyrwaniu zęba?

Brakuje jeszcze 10 odpowiedzi

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.