Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Quiz o zdrowym trybie życia – sprawdź, czy znasz najważniejsze zasady

13.05.2022

Aktualizacja: 13.05.2022

zasady-zdrowego-trybu-zycia-quiz
pexels.com

Z raportu sporządzonego na zlecenie jednej z firm oferujących catering dietetyczny wynika, że Polacy zwracają uwagę na to, co jedzą, ale prawie 60% społeczeństwa wciąż ma problemy z utrzymaniem odpowiednich nawyków żywieniowych. Należy pamiętać, że na zdrowy tryb życia – oprócz zbilansowanej diety – składają się także inne czynniki, do których należą: aktywność fizyczna, higiena snu oraz odpowiednio częste wykonywanie badań profilaktycznych. Niezdrowy tryb życia wynika nie tylko z zaniedbań, ale też z braku elementarnej wiedzy. Sprawdź, czy wiesz, jak dbać o swoje zdrowie na co dzień.

Podstawą nowej wersji Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej jest/są:

Ile kalorii dziennie powinien spożywać człowiek?

Wiele osób w średnim wieku choruje na cukrzycę typu 2. Co jest najczęstszą przyczyną tej choroby?

Ile snu potrzebuje mózg dorosłego człowieka, aby w pełni się zregenerować?

Aby szybko zasnąć i obudzić się wypoczętym i gotowym do działania, należy:

Jak często należy trenować wybraną dyscyplinę, aby zachować zdrowie i ładną sylwetkę?

Regularna aktywność fizyczna zapewnia nie tylko zdrowie, lecz także wzmaga produkcję tzw. hormonu szczęścia, który odpowiada za dobre samopoczucie. Chodzi o:

Jakie są najczęstsze skutki chronicznego stresu?

Który sposób na pewno nie pomoże Ci poradzić sobie ze stresem?

Mężczyźni powyżej 30. roku życia powinni wykonywać morfologię krwi:

Brakuje jeszcze 10 odpowiedzi

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.