Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
ZdrowieProfilaktyka

Quiz o zdrowych stawach – czy wiesz, jak dbać o stawy?

23.06.2023

Aktualizacja: 23.06.2023

zdrowe-stawy-pozwola-ci-aktywnie-spedzac-czas-z-najblizszymi-jak-o-nie-dbac
stock.adobe.com

Zdrowe stawy umożliwiają wykonywanie ruchów w pełnym zakresie, bez towarzyszących dolegliwości bólowych. Na ich kondycję wpływa wiele czynników, zarówno genetycznych, jak i w pełni modyfikowalnych dla każdego z nas. Różnym chorobom stawów możesz zapobiegać poprzez odpowiedni tryb życia. Jak dbać o zdrowie stawów? Sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

Co nie jest prawdą o stawach?

Urazy stawów wymagają konsultacji z lekarzem. Do jakiego specjalisty się zgłosić, jeśli podejrzewasz skręcenie stawu skokowego?

Meteopatia jest często uważana za osobniczą nadwrażliwość na czynniki meteorologiczne i zmianę pogody, mogącą objawiać się m.in. bólem stawów. Wskaż prawdziwe stwierdzenie dotyczące meteopatii.

Który z poniższych czynników nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób stawów?

Produkty bogate w kolagen są źródłem aminokwasów, które organizm człowieka wykorzystuje do syntezy endogennego kolagenu. Który z poniższych produktów ma wysoką zawartość tego białka?

Które z poniższych ziół jest skuteczne w łagodzeniu bólu stawów?

Co nie jest prawdą o reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)?

Choroba zwyrodnieniowa stawów to przewlekłe, postępujące schorzenie, w którego przebiegu dochodzi do destrukcji stawów. Który z poniższych czynników nie zwiększa ryzyka jej wystąpienia?

Jakie objawy mogą świadczyć o zespole cieśni nadgarstka?

Która z poniższych chorób zakaźnych jest przenoszona przez kleszcze i może prowadzić do zapalenia stawów?

Brakuje jeszcze 10 odpowiedzi

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.