Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Sposoby na pozbycie się zaczerwienienia oczu

Od 2 dni mam zaczerwienione oczy. Gdy tylko próbuję korzystać z komputera czy patrzę w telewizor, to dodatkowo łzawią i pieką. Stosuje chłodne okłady, ale to nic nie pomaga. Jak mogę pozbyć się zaczerwienienia?

Odpowiedź

Czerwone oczy wymagają przede wszystkim konsultacji okulistycznej. Ważne, by określić przyczynę, która doprowadziła do wystąpienia zaczerwienienia. Najczęściej dochodzi do rozwoju zapalenia spojówek. Koniecznie trzeba jednak wykluczyć wylew podspojówkowy czy obecność ciała obcego. Na zapalenie spojówek wskazuje najczęściej wydzielina w oku. Pieczenie w ciągu dnia może być związane z zespołem suchego oka. Większość przyczyn zaczerwienienia może leczyć lekarz rodzinny, dlatego warto właśnie z nim skontaktować się w pierwszej kolejności. Lekarz powinien również ocenić, jak pilna jest w danym przypadku konsultacja okulistyczna, by uniknąć poważnych powikłań, z uszkodzeniem wzroku włącznie.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.