Internista online – umów się na konsultację!
Umów się na konsultację z internistą online 7 dni w tygodniu, również w święta. Bez skierowania, bez kolejek i dojazdów, e-wizyta nawet w ciągu godziny. Wybierz dogodny termin i umów się na e-wizytę w kilka sekund.
Umów teleporadęWybierz termin i umów e-wizytę u internisty
Jeśli czujesz się źle, ale nie wiesz, co ci dolega, umów się online na konsultację z internistą. Lekarz internista, czyli specjalista od chorób wewnętrznych, ma bardzo szeroką wiedzę na temat ludzkiego ciała i potrafi globalnie spojrzeć na pacjenta. Wybierz termin i umów konsultację online w prosty i szybki sposób.
W czym może pomóc Ci internista online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia
Lekarz internista specjalizuje się w diagnozowaniu, profilaktyce i leczeniu chorób wewnętrznych. Internista diagnozuje pacjenta po zebraniu wywiadu i badaniu przedmiotowym. Ocenia ogólny stan zdrowia chorego, zleca odpowiednie badania, a także kieruje do dalszej diagnostyki czy specjalistycznego leczenia. Do internisty pacjenci zgłaszają się najczęściej z takimi dolegliwościami, jak:
przeziębienie,
grypa,
choroby układu oddechowego,
choroby układu pokarmowego,
choroby układu krążenia,
choroby układu moczowego.
Lekarz internista może również wystawiać e-zwolnienia, e-recepty oraz odpowiednie skierowania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wizyta online u lekarza internisty – jak to działa?
Do wizyty online z lekarzem internistą warto się dobrze przygotować. Do e-wizyty warto przygotować:
Zmierz temperaturę ciała i ciśnienie (jeśli posiadasz ciśnieniomierz),
Przygotuj historię chorób wraz z listą przyjmowanych leków i ich dawkowaniem,
Przygotuj dokumentację medyczną, zawierającą opis przebiegu chorób, przebytych zabiegów, wypisy ze szpitali, ostatnio wykonane badania,
W razie potrzeby wykonaj zdjęcia zmian, np. skórnych i wyślij je lekarzowi przed e-wizytą.
Wszystkie informacje, których udzielisz interniście podczas teleporady, ułatwią mu postawienie diagnozy. Pełny wywiad lekarski ułatwi proces leczenia i podjęcie decyzji o ewentualnym skierowaniu na leczenie specjalistyczne.
Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.
Zarejestruj się i opłać konsultację.
Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.
Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.
Dlaczego warto skorzystać z wizyty online? Poznaj 5 powodów
1. Wygoda
Nie musisz przemieszczać się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Szczególnie, jeśli do lekarza wybierasz się wyłącznie po receptę, skierowanie lub chcesz z nim omówić wyniki badań, docenisz tę formę kontaktu.
2. Oszczędność czasu
Telewizytę odbędziesz w domowym zaciszu i umówisz ją w kilka minut – bez kolejek i dojazdów.
3. Bezpieczeństwo
Jeśli nie chcesz stać w kolejce z innymi chorymi, rozważ telewizytę. Unikniesz w ten sposób ryzyka zakażenia się zarazkami, których może być pełno w poczekalni.
4. E-wizyta jeszcze tego samego dnia
Możesz skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przez całą dobę, a także w niedzielę i święta. A co najważniejsze – możesz połączyć się z lekarzem nawet w ciągu godziny!
5. Stały monitoring zdrowia
E-wizyty to komfortowy sposób, aby monitorować choroby przewlekłe, np. cukrzycę. Umożliwia uzyskanie szybkiej porady lub recepty online na leki przyjmowane na stałe. Pamiętaj tylko, aby przed wizytą przygotować dokumentację medyczną z historią twojej choroby.
Zalety telemedycyny
Unikasz kolejek i dojazdów
Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny
Masz dostęp do specjalistów bez skierowań
Cena e-wizyty już od 79 zł
Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online
Często zadawane pytania
Czym się zajmuje internista i czym różni się od lekarza rodzinnego?
Lekarz internista specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i ma ogólną wiedzę z zakresu fizjologii człowieka. Diagnozuje wiele schorzeń związanych z różnymi układami: krążenia, pokarmowym, moczowym, nerwowym, odpornościowym, kostno-stawowym. Rozpoznaje także choroby alergiczne i metaboliczne oraz zaburzenia hormonalne. Internista ze względu na szeroką wiedzę jest często mylony z lekarzem rodzinnym. Tymczasem są to dwie osobne specjalizacje. Lekarz rodzinny zajmuje się także dziećmi oraz osobami starszymi, a internista wyłącznie dorosłymi. Choć lekarz rodzinny ma szerszą specjalizację, ma bardziej ogólny zakres leczenia. Zajmuje się doraźną pomocą, udzielaniem rad oraz często diagnozowaniem powszechnych chorób zakaźnych, takich jak grypa lub przeziębienie.
Czym różni się lekarz internista od specjalisty chorób wewnętrznych?
Internista to inaczej specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, do którego pacjenci wybierają się z powszechnymi objawami chorobowymi w celu leczenia lub dalszej diagnostyki. Lekarz internista przeprowadza szczegółowy wywiad, zleca badania, udziela rad, wystawia e-recepty, zwolnienia lekarskie i skierowania do innych specjalistów. A więc lekarz internista i specjalista chorób wewnętrznych to określenia tej samej specjalizacji.
Jakich objawów nie konsultować u internisty online?
Internista online to wbrew pozorom bardzo dobre rozwiązanie w wielu przypadkach. Podczas e-wizyty lekarz jest w stanie postawić wstępną diagnozę, skierować na odpowiednie badania lub na dalszą diagnostykę specjalistyczną. Konsultacja online ma wiele zalet, takich jak: oszczędność czasu, możliwość rozmowy z internistą bez kolejki, szybsza diagnoza, a więc szybsze rozpoczęcie leczenia. Internista dysponuje wszechstronną wiedzą na temat fizjologii i układów człowieka, dlatego bez względu na objawy powinien być pierwszym kontaktem pacjenta w celu dalszej diagnostyki. Jeśli specjalista uzna, że wizyta online jest niewystarczająca, skieruje pacjenta do odpowiedniej placówki medycznej.
Czy internista online może wystawić e-receptę lub e-zwolnienie lekarskie (L4)?
Tak. Lekarz internista podczas wizyty online może wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie, czyli potocznie L4, oraz e-receptę. Specjalista wystawi odpowiednie dokumenty, jeśli stwierdzi, że są ku temu powody. Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-zwolnienia) są w Polsce obowiązkowe i automatycznie przekazywane do ZUS-u w IKP, czyli w Internetowym Koncie Pacjenta. Automat wysyła na prywatny telefon komórkowy pacjenta 4-cyfrowy kod. Aby zrealizować receptę, należy udać się do apteki, podać kod oraz swój numer PESEL.
Ile dni wstecz internista może wystawić zwolnienie?
Zwolnienie lekarskie musi być wystawiane przez specjalistę zgodnie z prawem. Podstawą do uzyskania elektronicznego zwolnienia lekarskiego jest zdiagnozowane schorzenie, na którego podstawie lekarz internista orzekł czasową lub stałą niezdolność do pracy. Zgodnie z prawem w Polsce zwolnienie może zostać wystawione przez internistę na 3 dni wstecz.
Jak przebiega konsultacja online z lekarzem internistą?
Wizyta u internisty online wygląda podobnie jak standardowa wizyta w placówce medycznej. Po wybraniu dogodnego terminu i opłaceniu wizyty pacjent dostaje potwierdzenie zamówionej teleporady. Następnie lekarz dzwoni do pacjenta na numer telefonu podany w zgłoszeniu. Warto załączyć dokumentację medyczną przed e-wizytą. Na jej podstawie oraz na podstawie dokładnego wywiadu lekarskiego specjalista udziela wymaganych w danym przypadku świadczeń (łącznie z wystawieniem recepty i skierowania).
Czy lekarz internista przyjmuje w weekendy i święta?
Konsultacje online dostępne są 7 dni w tygodniu, również w święta. Wystarczy wybrać datę, a system automatycznie pokaże, który lekarz jest dostępny w wybranym terminie.
Ile kosztuje porada internisty przez Internet?
Konsultacje lekarskie online zaczynają się już od 79 złotych. Wystarczy wybrać termin i lekarza, zarejestrować się i opłacić e-wizytę, a lekarz zadzwoni o umówionej porze.
Jak mogę zapłacić za konsultację internisty online?
Zalecaną formą są szybkie płatności online za pośrednictwem stosowanego na całym świecie systemu. Możliwa jest płatność kartą (np. kredytową, debetową, Revolut) oraz za pomocą platformy Przelewy24 (szybki przelew bankowy, BLIK).
Jak przygotować się do wizyty online z internistą?
Najważniejsze, aby dobrze przygotować się do e-wizyty. Należy wybrać spokojne i ciche miejsce, w którym można swobodnie rozmawiać z lekarzem i przygotować aktualny dokument z numerem PESEL. Warto spisać wszystkie objawy, mieć ze sobą listę przyjmowanych leków, przebytych schorzeń i ostatnie wyniki badań. Należy również posiadać dokumentację medyczną z historią przebytych chorób oraz wykonanych zabiegów i załączyć ją przed e-wizytą poprzez Konto Pacjenta. Po połączeniu lekarz potwierdza tożsamość pacjenta i rozpoczyna się wywiad.