Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Czyrak pękł – jak go leczyć?

Od kilku dni próbuję uporać się z czyrakiem. Farmaceuta polecił mi maść ichtiolową, jednak po jej zastosowaniu czyrak pękł. Czy nadal mam ją stosować?

Odpowiedź

Czyrak to zapalenie mieszka włosowego, w przebiegu którego dochodzi do powstania czopa martwiczego. Leczenie czyraka wymaga zastosowania antybiotyku doustnego. Maść ichtiolowa jest doskonałym uzupełnieniem terapii. Jej zadaniem nie jest wyleczenie zmiany, a jedynie sprowokowanie do szybszego uformowania się czopa martwiczego. Pęknięcie czyraka jest zatem korzystnym zjawiskiem.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.