Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Laparoskopia – jak po niej spać?

W zeszłym tygodniu miałam przeprowadzony laparoskopowo zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Zawsze śpię na brzuchu. Po jakim czasie od zabiegu będę mogła spać w dowolnej pozycji?

Odpowiedź

Chociaż zabiegi laparoskopowe wiążą się z mniejszym urazem tkanek niż te tradycyjne, wymagają rekonwalescencji. Po laparoskopii nie powinno się leżeć na ranie. Oznacza to, że należy spać na plecach. Reakcja bólowa często uniemożliwia spanie w dowolnej pozycji. Dlatego jest małe prawdopodobieństwo, że zaśniemy w zamierzonej pozycji i w nocy samoistnie przekręcimy się na stronę blizny pooperacyjnej. 2–3 tygodnie po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności, a w związku z tym również do spania w dowolnej pozycji.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.