account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Nefrolog online – umów się na teleporadę!

Konsultacja nefrologiczna online pozwala na szybkie uzyskanie dostępu do wiedzy specjalisty zajmującego się leczeniem chorób nerek i układu moczowego. Wiele problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci, często udaje się rozwiązać już podczas teleporady. W sytuacji, gdy stan chorego wymaga dokładniejszej diagnostyki, lekarz podczas konsultacji online może zaplanować dalsze postępowanie, a także wystawić e-receptę, skierowanie na badania czy e-zwolnienie lekarskie.

Umów się na telekonsultację
Nefrolog online
już od99 zł
Umów e-wizytę u nefrologa

Wybierz termin i umów e-wizytę

Jeżeli zauważysz u siebie objawy, które mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń w pracy nerek oraz schorzeń dróg moczowych – umów się na e-wizytę do nefrologa. Skorzystaj z intuicyjnego formularza, dzięki czemu ominiesz kolejki i uzyskasz wsparcie specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu. Rezerwacja wizyty zajmuje parę minut i możesz jej dokonać w kilku prostych krokach.

Umów e-wizytę
Z jakimi objawami do nefrologa

W czym może pomóc nefrolog online? Konsultacje z możliwością uzyskania e-recepty i e-zwolnienia

Lekarz nefrolog zajmuje się leczeniem zaburzeń pracy nerek oraz schorzeń, które dotyczą dróg moczowych, np. kamicy nerkowej czy zapalenia układu moczowego. Nerki pełnią ważną funkcję w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej organizmu. Do ich zadań należy także filtrowanie krwi i oczyszczanie jej ze zbędnych czy toksycznych substancji oraz nadmiaru wody. W ten sposób regulują ciśnienie tętnicze i umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie innych narządów. Z nefrologiem skonsultujesz takie dolegliwości jak:

 • ból podczas oddawania moczu,

 • krwiomocz,

 • niepokojąca barwa lub zapach moczu – mocz zabarwiony na ciemniejszy kolor, mętny, o zapachu amoniaku

 • utrzymujące się nieprawidłowości w badaniach moczu, np. podwyższone białko,

 • opuchlizna rąk i nóg,

 • powikłania cukrzycowe – nefropatia cukrzycowa,

 • częste zapalenia układu moczowego.

Podczas konsultacji nefrologicznej online lekarz może ustalić, jak będzie wyglądała dalsza diagnostyka, i zaplanować leczenie oraz wystawić skierowanie na niezbędne badania, receptę czy zwolnienie lekarskie.

Wizyta online u nefrologa – jak to działa?

W ramach wizyty online nefrolog zbiera pełen wywiad lekarski. Szczególnie istotne są informacje na temat zgłaszanych przez pacjenta objawów, dotychczasowego przebiegu choroby i czynników ryzyka obecnych u chorego lub w jego rodzinie. Podczas konsultacji lekarz może także zlecić niezbędne badania i omówić ich wyniki. W ramach e-wizyty nefrolog jest uprawniony do wystawienia skierowania na dalsze testy lub na konsultację u innego specjalisty oraz e-recepty.

Nefrolog
 • Godzina teleporada

  Wybierz termin i godzinę, które Ci odpowiadają.

 • Opłać telekonsultację

  Zarejestruj się i opłać konsultację.

 • Teleporada

  Zaczekaj, aż lekarz zadzwoni do Ciebie o umówionej porze.

 • Zalecenia

  Otrzymasz diagnozę i dalsze zalecenia.

Nefrolog

Dlaczego warto skorzystać z wizyty online?

Wizyty u nefrologa online dają możliwość łatwego, wygodnego i szybkiego kontaktu z lekarzem. W ten sposób telemedycyna usprawnia proces leczenia chorób przewlekłych i zapewnia dostęp do porady w sytuacjach nagłych. Wiele problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci, udaje się opanować już podczas teleporady. Dzięki takiej organizacji leczenia możesz zaoszczędzić czas i środki, które przeznaczyłbyś na dojazd. Co więcej, aby umówić konsultację online u specjalisty, nie potrzebujesz skierowania od innego lekarza.

Zalety telemedycyny

 • Bez kolejek i dojazdów

  Unikasz kolejek i dojazdów

 • Konsultacja nawet w ciągu godziny

  Konsultujesz się z lekarzem nawet w ciągu godziny

 • Bez skierowania

  Masz dostęp do specjalistów bez skierowań

 • Cena

  Cena e-wizyty już od 79 zł

Dowiedz się, co piszą nasi Klienci o wizytach online

Polecam e-wizyty

"Profesjonalizm, dostępność i jakość Waszych usług jest jak do tej pory bez zarzutu."

P.

Szybko otrzymałam e-receptę

"Po zgłoszeniu lekarz oddzwonił po 45 minutach, po przedstawieniu wyników dostałam e-receptę na antybiotyk SMSem. Bardzo wygodnie i profesjonalnie."

A.

Cudowna obsługa klienta

"Lekarz M. to świetny specjalista, lekarz o wysokim poziomie empatii i kultury osobistej."

M.K.

Najczęściej zadawane pytania

Konsultacja u nefrologa jest wskazana pacjentom z niepokojącymi wynikami badań krwi i moczu lub chorobami przewlekłymi, które mogą wynikać z nieprawidłowej pracy nerek lub układu moczowego, np. z powodu nadciśnienia tętniczego. Nefrolog specjalizuje się w leczeniu schorzeń za pomocą leków i w ramach postępowania zachowawczego. Jeżeli pacjent wymaga interwencji w postaci zabiegu, lekarz może zalecić konsultację w poradni urologicznej lub skierować chorego bezpośrednio do szpitala.

Nefrolog zajmuje się prowadzeniem diagnostyki i leczeniem chorób nerek, układu moczowego i ich powikłań. Należą do nich m.in.:

 • zaburzenia pracy nerek, takie jak: niewydolność nerek, nefropatie czy kłębuszkowe zapalenie nerek;

 • refluks pęcherzowo-moczowodowy;

 • moczenie nocne;

 • niedokrwistość;

 • nerkowe powikłania chorób ogólnoustrojowych, np. nadciśnienie tętnicze czy toczeń rumieniowaty układowy;

 • zakażenia dróg moczowych;

 • wady układu moczowego;

 • choroby genetyczne, np. cystynuria;

 • moczówka prosta nerkowa.

Tak, e-wizyta jest równoznaczna z konsultacją u lekarza w gabinecie. Podczas teleporady nefrolog może wystawić zarówno e-receptę, jak i e-zwolnienie. E-recepta będzie dostępna na Twoim koncie w Portalu Pacjenta od razu po zakończonej konsultacji. Zwolnienie lekarskie zostanie dostarczone do Twojego pracodawcy w ciągu 24–72 godzin.

W zależności od tego, jakie objawy zgłasza pacjent, nefrolog może zlecić różne badania, aby potwierdzić diagnozę. Należą do nich m.in.:

 • badania krwi, np.: morfologia, poziom glukozy, mocznika i kreatyniny we krwi czy jonogram;

 • badanie ogólne moczu i posiew moczu;

 • badania obrazowe, np.: RTG, USG, tomografia komputerowa.

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem e-wizyty u specjalisty przygotować dane, które są niezbędne do weryfikacji Twojej tożsamości i wystawienia recepty lub zwolnienia, to znaczy: imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu i pełny adres wraz z kodem pocztowym. Przygotuj także listę leków, które przyjmujesz na stałe, i chorób przewlekłych, na które się leczysz. Postaraj się także odnaleźć istotną dokumentację medyczną, np. wypisy ze szpitali i zaświadczenia z poradni. Możesz przesłać je lekarzowi drogą elektroniczną, tak aby zostały dołączone do Twojej dokumentacji pacjenta w serwisie.

Dowiedz się więcej o konsultacjach lekarskich

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

 • facebook logo
 • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.