Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Magdalena Mroczek 9 miesięcy temu

Co stosować na oczy opuchnięte po płaczu? Sposoby na pozbycie się opuchlizny

Wczoraj przez całą noc płakałam. Dziś moje oczy są cały czas opuchnięte. Nie mogę pójść tak do pracy. Jakie są sposoby na oczy opuchnięte od płaczu?

Odpowiedź

Opuchnięte oczy mogą być konsekwencją płaczu, ale również nieprzespanej nocy. Jeśli płaczesz tuż przed zaśnięciem, opuchlizna pod oczami może utrzymywać się nawet następnego dnia rano. Zadowalające efekty może przynieść odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, żeby wypijać przynajmniej 4 szklanki wody dziennie. Na opuchnięte od płaczu oczy pomogą ponadto okłady z herbaty. Należy ją zaparzyć, ostudzić, a torebki położyć pod oczy. Czasami wygląd poprawiają też zimne okłady.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.