3 miesiące temu

Czy sushi jest kaloryczne?

Ostatnio na imprezie u znajomej po raz pierwszy w życiu spróbowałam sushi. Postanowiłam przygotowywać je samodzielnie. Jestem jednak na diecie odchudzającej i w związku z tym mam pytanie – czy sushi jest kaloryczne?

Odpowiedź

W ostatnich latach sushi cieszy się dużą popularnością. Kaloryczność tej japońskiej potrawy jest uzależniona od wykorzystanych składników. Poza ryżem są to owoce morza, wodorosty, ryby, tofu, sezam, grzyby i warzywa. Ich ilość determinuje wartość energetyczną sushi. Dla uproszczenia można jednak przyjąć, że jeden kawałek sushi (30 g) dostarcza ok. 45 kcal. Oznacza to, że jedna standardowa porcja sushi (6 kawałków) to 270 kcal. Mniej więcej tyle kalorii ma ¾ woreczka ryżu.

Bartosz Kulczyński

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.