Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Ilość kalorii a szybkie chudnięcie

Chcę jak najszybciej zrzucić kilogramy na lato, więc proszę o informację, ile kalorii dziennie potrzeba, żeby szybko schudnąć.

Odpowiedź

Z matematycznego punktu widzenia – im mniej kalorii, tym lepszy efekt. Natomiast z dietetycznego oraz zdroworozsądkowego absolutnie to nie jest rozwiązanie i nie warto stosować niskokalorycznych diet typu 800 czy 1000 kalorii. Wprawdzie zapewnią szybką redukcję masy ciała, ale bardzo często kończą się niedoborami i efektem jojo. Ilość kalorii powinna być dobrana indywidualnie, bo każdy ma inne parametry, tryb pracy, codzienne aktywności. Przyjmuje się, że od całodziennego zapotrzebowania na kalorie można podczas odchudzania uciąć 500–1000 kcal, ale w wielu przypadkach druga wartość będzie zbyt duża. W związku z tym najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Agnieszka Falborska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.