Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Waga stoi w miejscu – co zrobić, żeby ruszyła?

Od jakiegoś czasu staram się schudnąć, ale nie widzę żadnych efektów. Ćwiczę, nie jem dużo (oprócz weekendów), a ważę wciąż tyle samo. Co zrobić, żeby waga ruszyła?

Odpowiedź

Odpowiedź

Częstym powodem zastojów wagi są weekendy. Warto się im przyjrzeć – zdarza się, że wysiłki z całego tygodnia w weekend zostają wyrównane kaloriami z alkoholu, kolorowych napojów czy różnych przekąsek. Dobrym rozwiązaniem jest spisywanie przez kilka dni (łącznie z weekendem) wszystkich spożywanych pokarmów i wypijanych płynów oraz sprawdzenie, ile dostarczają kalorii. Można wykorzystać do tego bezpłatne aplikacje, a później porównać z własnym zapotrzebowaniem energetycznym wyliczanym ze wzorów. O taką weryfikację sposobu żywienia warto także poprosić dietetyka.

Na pytanie odpowiada: Agnieszka Falborska

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.