account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Higiena

Higiena to dział medycyny zajmujący się wpływem czynników zewnętrznych na psychofizyczną kondycję człowieka. Obejmuje działania odnoszące się do zdrowia fizycznego i psychicznego. O wpływie higieny na ciało i umysł wiedzieli już starożytni filozofowie. Jest wiele sposobów, jak o nią zadbać.

Jak dbać o higienę?

Higiena obejmuje zakres czynności, które pozwolą zachować ciało i umysł w dobrej kondycji. Podstawą higieny jest utrzymanie ciała w czystości, tak aby nie zaatakowały go grzyby, bakterie czy pasożyty. Dbając o ciało, warto stosować naturalne kosmetyki, które nie naruszają bariery lipidowej skóry i nie podrażniają jej. Warto pamiętać też o częstym myciu rąk, ponieważ to na nich przenosi się większość drobnoustrojów. Wpływ na higienę ma także to, co na sobie nosimy. Warto zatroszczyć się o to, aby odzież była przewiewna i pozwalała skórze oddychać. Należy też pamiętać, że dbanie o higienę powinno być uzależnione od indywidualnych potrzeb organizmu. Higienie podlega również umysł, pamiętaj więc o regularnym relaksie.

Co warto wiedzieć o higienie?

Polacy często zadają pytania na temat higieny. Interesuje ich zwłaszcza:

  • Czym jest higiena?

  • Dlaczego jest tak ważna dla zdrowia?

  • Co powoduje brak higieny?

  • Jak dbać o higienę w ciąży

  • Jak dbać o higienę nastolatka?

Aby dowiedzieć się więcej na temat kwestii związanych z higieną, przeczytaj artykuły z grupy tematycznej „Higiena”. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci się cieszyć dobrym zdrowiem i kondycją.

Najnowsze

tretinoina-zastosowanie-w-dermatologii
Zdrowie
1 min.
Tretinoina – co to takiego? Zastosowanie w dermatologii
Marta Drzazga06.05.2024
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.