Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Higiena

Higiena to dział medycyny zajmujący się wpływem czynników zewnętrznych na psychofizyczną kondycję człowieka. Obejmuje działania odnoszące się do zdrowia fizycznego i psychicznego. O wpływie higieny na ciało i umysł wiedzieli już starożytni filozofowie. Jest wiele sposobów, jak o nią zadbać.

Jak dbać o higienę?

Higiena obejmuje zakres czynności, które pozwolą zachować ciało i umysł w dobrej kondycji. Podstawą higieny jest utrzymanie ciała w czystości, tak aby nie zaatakowały go grzyby, bakterie czy pasożyty. Dbając o ciało, warto stosować naturalne kosmetyki, które nie naruszają bariery lipidowej skóry i nie podrażniają jej. Warto pamiętać też o częstym myciu rąk, ponieważ to na nich przenosi się większość drobnoustrojów. Wpływ na higienę ma także to, co na sobie nosimy. Warto zatroszczyć się o to, aby odzież była przewiewna i pozwalała skórze oddychać. Należy też pamiętać, że dbanie o higienę powinno być uzależnione od indywidualnych potrzeb organizmu. Higienie podlega również umysł, pamiętaj więc o regularnym relaksie.

Co warto wiedzieć o higienie?

Polacy często zadają pytania na temat higieny. Interesuje ich zwłaszcza:

  • Czym jest higiena?

  • Dlaczego jest tak ważna dla zdrowia?

  • Co powoduje brak higieny?

  • Jak dbać o higienę w ciąży

  • Jak dbać o higienę nastolatka?

Aby dowiedzieć się więcej na temat kwestii związanych z higieną, przeczytaj artykuły z grupy tematycznej „Higiena”. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci się cieszyć dobrym zdrowiem i kondycją.

Najnowsze

Ad

Polecane

grzybica-paznokci-jakie-sa-domowe-sposoby
Zdrowie
2 min.
Grzybica paznokci - jakie są domowe sposoby?
31.10.2021
zielona-bakteria-na-paznokciu-leczenie-domowe
Zdrowie
1 min.
Zielona bakteria na paznokciu - leczenie domowe
31.10.2021
maseczka-z-kurkumy-na-zmarszczki-i-przebarwienia
Fitness
2 min.
Maseczka z kurkumy - na zmarszczki i przebarwienia
21.01.2022
choroby-paznokci-nog-i-rak-jak-je-leczyc
Zdrowie
3 min.
Choroby paznokci nóg i rąk - jak je leczyć?
30.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.