Zaloguj się

Umów teleporadę

Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne to plaga współczesności. Pojawiają się wraz z rozwojem społeczeństwa. Dolegliwości te najczęściej diagnozuje się u osób starszych, jednak coraz częściej dotykają dzieci. Wszystkiemu winny jest niezdrowy tryb życia i lekceważenie potrzeb organizmu. Zobacz, czym są choroby cywilizacyjne i czy Ci zagrażają.

Czym są choroby cywilizacyjne?

Choroby cywilizacyjne to nazwa schorzeń, spowodowanych rozwojem społeczeństwa. Siedzący tryb życia, niezdrowe posiłki, brak aktywności fizycznej, stres i brak czasu powodują dolegliwości, których można uniknąć. Choroby cywilizacyjne są przyczyną m.in. depresji, anoreksji, alkoholizmu, zawału serca, nadciśnienia, miażdżycy i udaru. Powodują otyłość i nadwagę. Niezdrowy tryb życia może prowadzić także do niektórych nowotworów i alergii. Za jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych uznaje się obecnie cukrzycę insulinoniezależną. Dowiedz się, jak można walczyć z chorobami cywilizacyjnymi.

Jak można zapobiegać chorobom cywilizacyjnym?

Polacy często zadają pytania dotyczące chorób cywilizacyjnych. Najbardziej interesuje ich:

  • Jakie są rodzaje chorób cywilizacyjnych?

  • Jaki wpływ na zachorowanie ma tryb życia?

  • Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych?

  • Co należy robić, aby uniknąć chorób cywilizacyjnych?

  • Jaką profilaktykę stosować w przypadku chorób cywilizacyjnych?

Jeśli interesują Cię zagadnienia dotyczące chorób cywilizacyjnych, przeczytaj więcej artykułów na ten temat. Dzięki temu dowiesz się, jak uniknąć wielu problematycznych schorzeń.

  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.