Zaloguj się

Umów teleporadę

Badania krwi

Dlaczego badania krwi są ważne?

Morfologia to najczęstsze i najbardziej dostępne badanie profilaktyczne. Regularnie wykonywana, pozwala na wczesne wykrycie chorób, a co za tym idzie – na efektywniejsze leczenie. Wskazaniem są wszelkie nieprawidłowości, które zauważysz w swoim organizmie. Morfologia umożliwia rozpoznanie stanów zapalnych, infekcji, a także chorób układu krążenia. Wszelkie odchylenia od normy są podstawą do dalszej diagnostyki w celu potwierdzenia schorzenia i jego leczenia. Badanie polega na pobraniu krwi żylnej pacjenta i na jej analizie. W laboratorium sprawdza się jej skład pod kątem liczby białych i czerwonych krwinek oraz płytek krwi. Badania krwi można wykonywać w każdym wieku, nawet u dzieci i niemowląt. Ważne, aby morfologię przeprowadzać na czczo. Regularne badanie krwi polecane jest zwłaszcza kobietom w ciąży oraz w przypadku chronicznego zmęczenia i nawracających infekcji. Dowiedz się więcej, dlaczego badanie krwi jest tak ważne i kiedy należy je zrobić.

Jakie badania krwi warto zrobić?

Wiele osób zastanawia się, na czym polegają badania krwi i kiedy należy je wykonać. Najczęściej pojawiają się pytania:

  • Czym jest morfologia?

  • Dlaczego warto wykonywać badania krwi?

  • Jakie badania krwi należy robić?

  • Kto powinien zrobić badania krwi?

  • Jakie choroby potrafi wykryć badanie krwi?

  • Jak wygląda badanie krwi?

Więcej na ten temat dowiesz się w sekcji „Badania krwi”. Przeczytaj artykuły i sprawdź, dlaczego warto robić morfologię.

Najnowsze

skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
Redakcja12.11.2021
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.