account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Osłabienie organizmu

Czym jest osłabienie organizmu?

Najczęstszą przyczyną osłabienia organizmu jest niedobór witamin spowodowany złą dietą i forsownym trybem życia. Pojawia się zwłaszcza w przypadku przemęczenia, nadmiernego stresu i chorób. Osłabienie organizmu może dopaść każdego, niezależnie od wieku. Objawia się na wiele sposobów. Towarzyszy mu brak sił, mniej energii, mniejsza efektywność działań, senność, apatia, zły nastrój i szybsze męczenie się. Osłabienie mogą powodować także niektóre choroby, np. nowotwory, problemy z tarczycą lub schorzenia układu krążeniowego. Jego przyczyną bywa również niehigieniczny tryb życia, stosowanie używek czy kuracja antybiotykowa. Aby zapobiec osłabieniu organizmu, należy zadbać o zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i minerały, wprowadzić aktywność fizyczną, znaleźć czas na odpoczynek i relaks. Sprawdź, w jaki jeszcze sposób możesz zadbać o swój organizm.

Przyczyny osłabienia organizmu

Temat związany z osłabieniem organizmu jest często poruszany. Polaków interesuje zwłaszcza:

  • Skąd się bierze osłabienie organizmu?

  • Jakie są objawy osłabienia?

  • Do jakich chorób może prowadzić osłabienie organizmu?

  • Jakie są domowe sposoby na osłabienie organizmu?

Co zrobić w przypadku osłabienia? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykułach z kategorii „Osłabienie organizmu”.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.