Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy są rzeczy, których nie można robić przy zakrzepicy żył?

Rozpoznano u mnie zakrzepicę. Czy powinienem leżeć teraz cały czas? Co wolno mi robić, a czego nie?

Odpowiedź

Mimo powszechnie krążących opinii aktywność fizyczna wcale nie zwiększa ryzyka powikłań zakrzepicy. Dlatego też umiarkowana aktywność fizyczna jest wręcz wskazana, by poprawić tempo rekanalizacji żył podczas leczenia. Oczywiście, jeśli lekarz prowadzący zalecił inaczej, należy zastosować się do jego zaleceń, gdyż tylko on jest w stanie oszacować ryzyko powikłań.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.