Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Spożywanie alkoholu przy rozruszniku serca – wskazania

Mam wszczepiony rozrusznik serca. Czy mogę pić alkohol?

Odpowiedź

Nie jest zalecane spożycie alkoholu w ogóle. Pacjenci z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi powinni szczególnie uważać na stosowanie tego typu używek. Nie ma zależności bezpośredniej pomiędzy alkoholem a rozrusznikiem, jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Ponadto trzeba uwzględnić leki, które są niejednokrotnie przyjmowane przez pacjentów z rozrusznikiem serca.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.