Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Agnieszka Falborska 9 miesięcy temu

Dieta po wyrwaniu zęba – jak powinna wyglądać?

Mam zaplanowany zabieg usunięcia ósemki i zastanawiam się, co jeść po wyrwaniu zęba? Czy są jakieś produkty, których nie powinienem jeść?

Odpowiedź

Po wyrwaniu zęba należy unikać produktów, które będą działały drażniąco na ranę. Mowa tu przede wszystkim o gorących i pikantnych potrawach, ale również o tych wymagających dokładnego gryzienia. Unikaj także bardzo kwaśnych owoców czy napojów. Postaw natomiast na produkty i posiłki płynne oraz półpłynne, ponadto letnie lub chłodne. Sprawdzą się zupy–kremy, jogurty, kefiry, maślanki, smoothie na bazie warzyw i owoców, kisiele, galaretki, owsianki i zupy mleczne. Warzywa takie jak ziemniak, marchew i wiele innych warto przetworzyć do postaci purée, a owoce do postaci musów.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.