3 miesiące temu

Sprawdzone metody na wzmocnienie zębów

Zawsze miałam dość dużą tendencję do tworzenia się ubytków. Aktualnie po ciąży tym bardziej mam wrażenie, że problem z zębami się nasilił. Jak mogę wzmocnić zęby? Staram się o nie dbać, myję je regularnie. Co jeszcze mogę zrobić?

Odpowiedź

Wiele czynników przyczynia się do osłabienia szkliwa zębów i tworzenia się ubytków. Czynniki genetyczne mają ogromny wpływ na jakość zębów, a ciąża, karmienie czy choroby przewlekłe również mogą istotnie pogorszyć stan uzębienia. Bardzo ważne jest, by unikać używek. Kawa, alkohol czy papierosy stanowią istotny czynnik wpływający na wypłukiwanie się substancji odżywczych, przebarwienia i ubytki. Przy okazji należy podkreślić negatywne działanie cukru na zęby. Aby wzmocnić zęby, wskazane jest dbanie o higienę jamy ustnej, jak również wzbogacenie diety o magnez, wapń, fluor, witaminę D. Warto również skonsultować się ze swoim stomatologiem w celu określenia zasadności wykonania zabiegów typu skalling czy fluoryzacja.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.