account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
prawie 3 lata temu

Czy Egzysta powoduje tycie?

Od kilku tygodni przyjmuję lek, który przepisał mi mój lekarz. Stając na wadze, zauważyłam, że w tym czasie przytyłam. Czy jest jakiś związek między Egzystą a tyciem?

Odpowiedź

Odpowiedź

Częstym działaniem niepożądanym, które występuje u nie więcej niż 1 na 10 osób przyjmujących Egzystę, jest zwiększenie apetytu oraz masy ciała. Dodatkowo, gdy preparat jest przyjmowany z innymi lekami, które mogą wywoływać zaparcia (m.in. niektóre z leków przeciwbólowych), to pojawiające się problemy z wypróżnianiem również odbijają się na masie ciała. W przypadku zaparć jest to przejściowe i po przywróceniu rytmu wypróżnień waga powinna wrócić do normy. Jednocześnie wszelakie niepokojące zmiany należy zgłaszać lekarzowi, który najlepiej oceni, czy mogą być związane z przyjmowaniem leku.

Na pytanie odpowiada: Agnieszka Falborska

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Podobne pytania
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Polecane
regeneracja-watroby-ile-trwa-jak-ja-wspomoc
Zdrowie
1 min.
Co regeneruje wątrobę? Jak szybko ją odbudować?
lek. Magdalena Mroczek19.05.2021
tramadol-dzialanie-zastosowanie
Zdrowie
1 min.
Tramadol – jak działa i w jakich sytuacjach go stosować?
Marta Drzazga07.05.2024
ana-poznaj-jej-znaczenie-zastosowanie
Zdrowie
1 min.
ANA – co to takiego? Jakie ma znaczenie w diagnostyce różnych chorób?
Marta Drzazga07.05.2024
deja-vu-zjawisko-interpretacje
Zdrowie psychiczne
1 min.
Déjà vu – skąd się bierze i jak można wyjaśnić to zjawisko?
Marta Drzazga07.05.2024
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.