Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Czy po histeroskopii można współżyć? Zalecenia po histeroskopii

Przedwczoraj miałam wykonywaną histeroskopię, ponieważ jestem w trakcie diagnostyki niepłodności. Dzień po zabiegu wystąpiło jedynie niewielkie plamienie. Dzisiaj krwawienia nie obserwuję, a zbliża się termin owulacji. Czy mogę współżyć z partnerem?

Odpowiedź

Bez względu na to, czy histeroskopia była wykonywana w celach zabiegowych, czy diagnostycznych, wskazana jest przerwa od współżycia trwająca mniej więcej 7 dni, choć w przypadku histeroskopii diagnostycznej ten czas może być skrócony. Warunkiem jest brak krwawienia. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zasad higieny osobistej. Powinna Pani również liczyć się z tym, że współżycie po histeroskopii może przyczynić się do nasilenia krwawienia z dróg rodnych.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.