Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Zmiany skórne w okolicach intymnych a maść ichtiolowa

Niedawno leczyłam zapalenie mieszka włosowego na plecach maścią ichtiolową. Teraz podobna zmiana zrobiła mi się w okolicy wargi sromowej. Czy mogę zastosować maść ichtiolową na miejsca intymne?

Odpowiedź

Ze zmianą o charakterze zapalnym w okolicy intymnej warto udać się do specjalisty, aby nie doprowadzić do powikłań. Maść ichtiolowa jest lekiem do stosowania miejscowego w zapaleniu mieszka włosowego. Nie powinno się jej jednak stosować na uszkodzoną skórę ani na błony śluzowe. Nie jest więc przeznaczona do miejsc intymnych.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.