Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Prezerwatywa a zajście w ciążę – skuteczność antykoncepcji

Wczoraj powinnam dostać miesiączkę, jednak krwawienie póki co nie wystąpiło. Współżyję z partnerem regularnie, używając prezerwatywy. Jestem pewna, że podczas stosunków nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy i wycieku nasienia. Czy jest ryzyko, że mimo nieuszkodzonej prezerwatywy zaszłam w ciążę?

Odpowiedź

Prezerwatywa jest uznana za skuteczną, mechaniczną metodę antykoncepcji, jednocześnie chroniącą przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Żaden producent nie daje jednak 100% pewności co do skuteczności jej stosowania. Przy wzorcowym użytkowaniu prezerwatywy ryzyko zajścia w ciążę jest jednak bardzo niewielkie. Jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu 7 dni, zalecam wykonanie domowego testu ciążowego i konsultację lekarską w celu wykluczenia ciąży.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.