Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Wiktor Trela 9 miesięcy temu

Czy krwiak jest groźny dla zdrowia?

Dwa dni temu oddawałem krew. Wczoraj zauważyłem powstanie w miejscu pobrania krwi małego krwiaka. Dzisiaj krwiak trochę się powiększył i wyczuwam go pod palcami. Zacząłem się zastanawiać, czy ten krwiak może być groźny dla zdrowia.

Odpowiedź

Krwiak powstaje w wyniku miejscowego zebranie się krwi wypływającej z uszkodzonego naczynia. W zdecydowanej większości przypadków jest to zjawisko niegroźne i samoistnie ustępujące. Początkowo krwiak może się powiększać, co jest wynikiem wynaczyniania się krwi do okolicznych tkanek. Z czasem krwiak stopniowo się wchłania i zmniejsza. W pierwszej kolejności przyjmuje on barwę czerwoną, następnie siną, później żółtą i na końcu znika bez pozostawienia śladu na skórze. Należy zgłosić się do lekarza, jeżeli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy związane z obecnością krwiaka, np. sugerujące zakażenie, takie jak gorączka, bolesność i ocieplenie zmienionego miejsca.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.