account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Urazy

Urazy występują bardzo często, nie tylko w trakcie wakacji, lecz także w codziennych sytuacjach. Upadki, zwichnięcia, bóle kręgosłupa, wypadki, kontuzje i zacięcia mogą pojawić się w każdej chwili. Szybka pomoc pozwoli uniknąć poważnych powikłań i szybko wrócić do pełni zdrowia.

Jakie są najczęstsze urazy?

Wydawać by się mogło, że ryzyko urazów wzrasta na urlopach i wakacjach. Okazuje się jednak, że najwięcej wypadków ma miejsce w domowym zaciszu podczas wykonywania rutynowych czynności, w tym sprzątania czy gotowania. Szczególnie często doświadczamy urazów aparatu ruchu, w tym zwichnięć, złamań i pęknięć kości. Do czołówki najczęstszych urazów zalicza się także krwotoki z nosa, wstrząśnienia mózgu i naciągnięcia mięśni.

Jak leczyć urazy?

Sposób łagodzenia bólów związanych z powszechnymi urazami uzależniony jest od ich rodzaju. W naszych tekstach przeczytasz m.in. o:

  • sposobach na tamowanie krwi z nosa,

  • objawach wstrząsu mózgu,

  • leczeniu wrośniętego paznokcia,

  • zaletach stosowania aloesu na rany,

  • objawach wypadającego dysku,

  • najczęstszych urazach torebki stawowej.

W przypadku kontuzji lub nagłego urazu (szczególnie gdy dotyczy on określonego odcinka kręgosłupa) najlepiej jest udać się do lekarza. Może okazać się bowiem, że potrzebna będzie specjalistyczna rehabilitacja lub fizjoterapia.

Najnowsze

stluczenie-mozgu-czym-sie-objawia
Zdrowie
1 min.
Stłuczenie mózgu – przyczyny, objawy, rozpoznanie
Olga Dąbska11.04.2024
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.