Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Jak można usuwać kurzajki? Dowiedz się, jak pielęgnować rany po kurzajce

Samodzielnie wymrażałam kurzajkę na stopie. Niestety teraz w tym miejscu pojawiła się dość głęboka dziura. Co robić?

Odpowiedź

W czasie wymrażania normalne jest, że kurzajka zmienia kolor na biały. Zazwyczaj po mniej więcej 2 tygodniach odpada. Jeśli w miejscu wymrożonej kurzajki pojawi się pęcherz, wtedy nie należy go przekłuwać, trzeba natomiast chronić go przed urazami. Skóra w miejscu wymrażania może być też zaczerwieniona i bolesna. Czy czas wymrażania był zachowany? Czy nie przedłużono go? Trudno ocenić zmianę dermatologiczną jedynie na podstawie krótkiego opisu. Korzystna byłaby wizyta u dermatologa, aby mógł on ocenić głębokość, rozległość i przyczynę zmiany.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.